Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz powołał podkomisję w Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która się ma się zająć ponownym zbadaniem katastrofy smoleńskiej. Czego można się spodziewać po tej podkomisji? - Podkomisja ta nie jest złożona ze specjalistów z zakresu badania wypadków lotniczych. W związku z tym osoby tam powołane będą musiały najpierw nauczyć się tego, czym będą się zajmować. Uważam, że jest to duża porażka pana ministra Macierewicza, gdyż nie udało mu się wciągnąć do tej podkomisji nikogo z profesjonalistów - mówi Maciej Lasek, gość Agnieszki Kublik w Temacie dnia 'Gazety Wyborczej'.

Prezentując podkomisję, Antoni Macierewicz podał dwa powody, dla których prace nad wyjaśnieniem katastrofy pod Smoleńskiem muszą zostać wznowione. Po pierwsze, zdaniem ministra karty informacji i meldunków, które zostały dostarczone 10 kwietnia do Sztabu Generalnego Wojska Polskiego zostały zniszczone. Drugim powodem jest brak analizy przez Komisję Millera danych z rejestratora, który obrazuje cały przebieg lotu Tupolewa. Gość Tematu dnia odniósł się do obu zarzutów, uznając je za nieprawdziwe. - Z całą stanowczością mogę tylko powiedzieć, że wszystkie informacje, które otrzymaliśmy były u nas przechowywane, zarchiwizowane i wykorzystane. Nie znam żadnej informacji, która mogłaby świadczyć o tym, że przyczyna katastrofy była inna, niż ta podana wcześniej w raporcie - dodaje Maciej Lasek.

W ramach 'Tematu dnia Gazety Wyborczej' redaktorzy 'Gazety Wyborczej' wspólnie z gośćmi omawiają aktualne wydarzenia w Polsce. Wyborcza.pl zaprasza internautów do oglądania kolejnych odcinków programu.

Obejrzyj pozostałe odcinki Tematu dnia 'Gazety Wyborczej'
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Przestrzegam Pana Laska i innych specjalistów od wypadków lotniczych , by pod żadnym pozorem nie wchodzili w jakąkolwiek dyskusję z ,,ekspertami " tej komisji. Zabierając merytorycznie głos uwiarygodnią jej członków. Cele tej komisji jest ,,wybielenie" Jarosława Kaczyńskiego jako pośredniego sprawcy tego wypadku. A to przecież kabaret. Na koniec pytanie? Jakie płace wynegocjowali członkowie komisji? Jaki jest jej budżet? Czy MON to wytrzyma, czy też trzeba zmniejszyć liczbę żołnierzy?
już oceniałe(a)ś
70
32
Pan Lasek zawsze imponuje spokojem i rzeczowością, Prośba do Pani Prowadzącej: niech ogarnie swoją fryzurę i ubiór, bo naprawdę ciężko się to ogląda.
@etc74 Dokładnie to samo chciałem napisać. Podoba mi się, że nie krytykuje decyzji obenie nam panujących. Widać, że nie chce mieszać się w politykę.
już oceniałe(a)ś
5
1
@Ulka Janek pisowcy , Twoi Mocodawcy , stwierdzili już , że Wrak nie jest Im do niczego potrzebny. Co Ty na takie dictum , Trollu ?
już oceniałe(a)ś
13
2
@etc74 pokaz swoją - ocenimy
już oceniałe(a)ś
2
0
@etc74 co do fryzury redaktorki, to uważam że jest bardzo szykowna podobnie jak jej strój, a w jej roli dużo ważniejsze jest że ma w głowie poukładane czego nie można powiedzieć o większości celebrytek prezentujących swoje wdzięki na plotkarskich portalach
już oceniałe(a)ś
4
0
@frankyy jak się słucha mądrych wypowiedzito wygląd autora nie ma większego znaczenia. nie ocenia się wartości obrazu po ramach,w których jest umieszczony.
już oceniałe(a)ś
3
0
@wielejuzwidzalem Pod warunkiem, że w ramach jest jakikolwiek obraz.
już oceniałe(a)ś
0
0
Widzę,że pis podniósł stawki za trollowanie.
@alex2222 chyba obniżył , poziom wypocin żenujący ...
już oceniałe(a)ś
18
2
@glinatex nie znasz , jak widzę , zasad pisowni obowiązujących w necie , Gamoniu ... Ucz się , nigdy nie jest za późno , nawet dla takiego Osła jak Ty , Pisiorze ... Przepraszam wszystkie Osiołki , co One winne , że Ty taki Głupi jesteś ?
już oceniałe(a)ś
11
4
@alex2222 A gdzie tam, podwyższył kary za niewyrobienie normy.
już oceniałe(a)ś
7
0
@glinatex Wielkiej litery.
już oceniałe(a)ś
6
2
@alex2222 Uderz w stół a nożyce - @glinatex się odezwą.
już oceniałe(a)ś
8
0
@glinatex tutaj mnie złapałeś , nie wolno .... Przez Wasz wpisy nie mogę się jednak powstrzymać , nie poradzę ...
już oceniałe(a)ś
4
1
@alex2222 w końcu dla kogo jak kogo ale dla Krótkiego zakłamywanie katastrofy to najważniejsza rzecz.
już oceniałe(a)ś
7
0
@glinatex po ,, zdania '' stawiasz przecinek , po ,, Polsce '' również ... Więcej korepetycji nie będzie , nie umiesz się zachować.
już oceniałe(a)ś
7
2
@Ulka Janek spadaj , Małpo niemyta ...
już oceniałe(a)ś
7
1
@Ulka Janek z główką coś u Ciebie nie teges , zmień tabletki .... Twoje ,, argumenty '' to Pusty Śmiech , Trollu .... Kto według Ciebie jest z Po , a kto z KOD ? Możesz wskazać , dać przykład ? Ostatnia , mała prośba , przestań bredzić , judzić i szczuć ... Twój Bełkot jest już nudny , Ulka / Janek ... Zamiast trollować zajmijcie się sobą , Nygusy ....
już oceniałe(a)ś
9
2
@Ulka Janek nie ściemniaj , miałeś /aś zidentyfikować PO-wców i KOD-owców , a nie pisać głupoty. Spójrz na ilość i objętość Twoich Wypocin , to się nazywa ,, wściekłe warowanie pissowskiego Trolla '' , Trolla gotowego dla paru złotych robić Ciemnemu Ludowi wodę z mózgu. Ja jestem Idealistą , dobrze życzę Polsce i Polakom , nie to , co Wy , Judasze....
już oceniałe(a)ś
9
1
@Ulka Janek Jak tu się odnosić do bredni? A tak przy okazji, jak już zużyjecie tonę parówek i kontener puszek i udowodnicie zamach, w co nie wątpię, to co dalej? Wypowiecie wojnę Rosji?
już oceniałe(a)ś
8
1
@alex2222 Godz 03:46 Oceniono 47 razy, plusów 41. Czyżby było tutaj tylko 3 "pisowskich troli" czy pełną parą pracuje wydział pozycjonowania komentarzy Gazety Wyborczej ?
już oceniałe(a)ś
5
1
@glinatex Ona jest wielka. A przecinki stawiamy też w innym miejscu.
już oceniałe(a)ś
3
0
@adik44 a czemu by nie? przecież wojska Natowskie bazują w naszej Ojczyżnie. i Amerykanie pomogą! czego tu się bać?
już oceniałe(a)ś
0
1
@glinatex Z "wielkiej" litery - tak się mówi i pisze idioto. Nie "z dużej litery"
już oceniałe(a)ś
0
1
@natenczas_wojski Jeśli chodzi o ścisłość, prawidłowo jest dużą (bądź wielką) literą. Nie "z litery".
już oceniałe(a)ś
0
0
@glinatex zgadza się , ale ,, od dużej litery '' , lub ,, dużą literą '' ... ,, Z dużej litery '' to rusycyzm , i jako taki jest niepożądany w języku polskim ...
już oceniałe(a)ś
0
0
@kleszczekraba wielkiej / dużej / małej ... Najlepiej ,, od dużej litery '' , ,, dużą literą ''. Nigdy ,, z dużej '', ,, z wielkiej '' , ,, z małej '' ....
już oceniałe(a)ś
0
0
@natenczas_wojski przykro mi , ale nie masz racji , Kolego ... Piszemy ,, od Wielkiej / Dużej / Małej Litery '' , nigdy ,, z Wielkiej / Dużej / Małej Litery '' .... To rusycyzm , więc w naszym , polskim języku zbyteczny. Prof. Jam Miodek uważa , że formą właściwą , przynajmniej dla Niego '' , zawsze będzie forma : ,, Dużą Literą '' , ,, od Dużej Litery ''. Prof. Mirosław Bańko dopuszcza ,, Wielką / Dużą Literą '' , albo też ,, od Wielkiej / Dużej Litery '' ... Mam książkę - poradnik prof. J. Miodka , bardzo ciekawa publikacja ... Znajdziesz w necie , nie pamiętam tytułu. Pozdrawiam.
już oceniałe(a)ś
0
0
@glinatex Wy sie nie chwalcie. Tacy z was Polacy jak ze mnie angielska krolowa. Nie potraficie niczego napisac bez korzystania ze sciag putinowskich sluzb.
już oceniałe(a)ś
1
0
W Faktach TVN wyjaśnili skąd się wzięła teoria wybuchów maciory&co. Gość - fizyk amator, wykrył drobne odchylenia od normy wskazań aparatury w samolocie i wywnioskował, że mogły wystąpić jakieś wstrząsy lub błąd wskazań, a maciorka stwierdził, że to nie wstrząsy tylko wybuchy - wot geniusz. Aż żal, że Bareja nie żyje.
już oceniałe(a)ś
43
12
Panie Macieju - podziwiam Pana profesjonalizm i cierpliwość. No cóż, jaka podkomisja tacy podnaukowcy.
@Ulka Janek podnieś trochę swój profesjonalizm. Mącisz dość prymitywnie. Zapytasz sensownie dostaniesz odpowiedź.
już oceniałe(a)ś
5
0
Pan Lasek jak zwykle kieruje się logiką. A tu przecież nie chodzi o logikę. Tu chodzi o PRAWDĘ. O ICH prawdę. Jeśli nawet wybuchów nie było, to tym bardziej potwierdza to PRAWDĘ, że zamach był. Pan Lasek nie rozumie ichniej argumentacji. Rozumiem, że do komisji nie trafił nikt, kto ichniej PRAWDY nie posiada. Narodowy raport będzie szybko i narodowe media go ludowi objaśnią.
@diabetyczka Ich prawda to zawsze ta trzecia z powiedzenia księdza Tischnera.
już oceniałe(a)ś
6
0
@diabetyczka Ależ nie! Właśnie że chodzi o logikę, a nie prawdę - jak połowie społeczeństwa wciśniesz kit, skłócisz ją z resztą, to na jej poparciu łatwiej dorwiesz się do władzy. Dziel i rządź. A że się akurat wypadek pojawił, którego nikt dokładnie nie sflimował? Świetna okazja!
już oceniałe(a)ś
7
0
Coraz ciężej mi się żyje w Polsce PiS-u :-(
@kosmiczny1 Masz dowód osobisty ? To wyjedź jak 2 mln innych za ostatnich lat .
już oceniałe(a)ś
5
8
Proponuję, utworzyć komisję złożoną z psychiatrów,do zbadania podkomisji Smoleńskiej Macierewicza.
już oceniałe(a)ś
29
3
`