Zobacz zimę w polskich miastach na starych fotografiach

Montaż: Rafał Kucharczuk
23.12.2015 20:00

Postępujące ocieplenie klimatu od kilku lat przyzwyczaiło nas to dodatnich temperatur podczas zimowych miesięcy. Często nawet święta Bożego Narodzenia aurą panującą za oknem przypominają bardziej wiosnę, niż początek zimy. Siarczysty mróz i korytarze zrobione w śnieżnych zaspach powoli przechodzą do historii.

Przed laty zima w Polsce potrafiła dać się mieszkańcom we znaki. Wzory malowane na szybach przez mróz, zaspy śniegu, a także oszronione drzewa tworzyły niepowtarzalną atmosferę. Warto przypomnieć sobie ten klimat, oglądając stare fotografie zaśnieżonych polskich miast.

Więcej fotografii zimowych pejzaży - i nie tylko - można obejrzeć w albumie 'PRL Grażyny Rutowskiej. Fotografie z Narodowego Archiwum Cyfrowego', z którego pochodzi część prezentowanych w materiale wideo zdjęć. Grażyna Rutowska (1946-2002) była dziennikarką oraz fotoreporterką pracującą w redakcjach 'Dziennika Ludowego' i 'Zielonego Sztandaru'. Jej monograficzny album wydany przez NAC gromadzi zdjęcia, które są świadectwem dynamiki przemian cywilizacyjnych i ewolucji życia społeczeństwa w PRL.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka