'Daj pani spokój', 'widzę niestosowność tego typu dywagacji', 'o Jezu, a ona jest Polką?' - tak niektórzy politycy PiS reagowali na pytanie czy Angela Merkel jest najlepszym wyjściem dla Polski. Dopóki się nie dowiedzieli, z kogo to cytat. W wywiadzie dla niemieckiego Bilda Jarosław Kaczyński poparł kanclerz Niemiec. 'Byłoby dobrze, żeby była ponownie wybrana'(2017r). Ukłony w stronę Angeli Merkel i tak jawne poparcie to zwrot. 5 lat temu przed wyborami Jarosław Kaczyński sugerował, że jej wybór 'nie był wynikiem czystego zbiegu okoliczności', a Angela Merkel chce podporządkowania sobie Polski. 'Optyka trochę się zmieniła. Po Brexicie potrzebujmy wsparcia od Niemiec, bo nie możemy liczyć na Wielką Brytanię. Musimy być dobrze z Andżelą Merkel? - mówi Wyborczej pl. senator PiS Anna Maria Anders. Czy nie taki straszny Berlin, jak go malowano?
Komentarze
Muu, muuu, muuuu... Równie dobrze można by wejść do obory i podstawić mikrofon pierwszej krowie z brzegu.
@nestor No, przy czym krowa jest przynajmniej szczera... O inteligencji sie nie wypowiadam.
już oceniałe(a)ś
10
0
@himils więc ja się wypowiem jest bardziej inteligentna i nawet przypadkowo nikomu nie liże dudy
już oceniałe(a)ś
5
5
@nestor gw usuwa komentarze
już oceniałe(a)ś
0
2
@Tomek Suwara A ja robię screany:) i będą na You Tube:)
już oceniałe(a)ś
0
2
@Tomek Suwara Sobie możesz zrobić wszystko!
już oceniałe(a)ś
0
0
Moim zdaniem system putinowsko-pisowski pod względem swobody poglądów w partii rządzącej jest gorszy niż komuna. W komunie towarzysze od pewnego szczebla mogli mieć różne poglądy, na plenach KC były dyskusje, frakcje, itp. Sekretarze, członkowie Biura Politycznego, czy KC udzielali wywiadów, w których mieli różne pomysły, czy koncepcje rozwiązania stale nawarstwiających się w problemów. W PiS-ie nie ma tego wewnętrznego pluralizmu. Wszyscy mówią to samo - przekazy dnia przesyłane SMS-em - i nie wychylają się z żadnymi własnymi pomysłami. Decyzje podejmuje jedna osoba - Kaczyński. Jest to nie tylko irytujące i upokarzające dla tych ludzi. Jest to po prostu niemądre i nieefektywne.
@moskwa_w_warszawie Jest efektywne na krótką metę, pozwalając wygrać wybory, gdy inni tej totalnej propagandy z przekazami dnia nie stosują i nie są przygotowani na walkę z nią. Ale jak trwa to za długo, gdy się już rządzi, staje się to śmieszne, tak jak w przypadku "odwołania" Kurskiego, czy, jak tutaj, przy okazji zmiany opinii o Merkel na dobrą.
już oceniałe(a)ś
27
30
@moskwa_w_warszawie PISdom chodziło tylko o to by dobrać się do koryta. Jak to ktoś powiedział: teraz mamy wygłodzone świnie przy korycie.
już oceniałe(a)ś
25
24
@saintjustintimberlake Jak już się nażrą, to hasło "wataha"?
już oceniałe(a)ś
12
16
@moskwa_w_warszawie Jestem przekonany że Kaczyński nie zmienił zdania. Wypowiadanie pozytywów o Pani Merkel służyć ma temu aby przegrała w wyborach.
już oceniałe(a)ś
7
12
@moskwa_w_warszawie Tyle minusów postawiły trole ale żaden z nich nic nie napisał. To są zapewne wyznawcy Rydzyka, którzy niewiele z polityki chwytają i nawet nie potrafią pisac kontra komentarzy.
już oceniałe(a)ś
6
9
@timonlisa Może po prostu nie wiedzą co odpowiedzieć, bo nie zaprzeczą faktom i temu co wszyscy widzą. Ja myślę nadal nad tym co napisałem i muszę uzupełnić swój wniosek. Otóż, komuna nie zawsze taka była jak ja ją pamiętam w czasie 2 ostatnich swoich dekad. Wcześniej jednak był okres stalinowski - kultu jednostki - i wtedy była podobna do PiS-u. PiS jest na wstępnym etapie rozwoju partii niedemokratycznej - kultu jednostki w stosunku do przywódcy. Zjawisko to nie występuje tak często w świecie, poza Polską występuje wyraźnie jeszcze w krajach WNP - Białorusi, Rosji, krajach azjatyckich należących kiedyś do ZSRR oraz w kraju totalitarnym - Korei Północnej. U nas nie ma represji, są wolne media prywatne, zmierzamy dopiero w kierunku państwa autorytarnego, ale kult jednostki w partii rządzącej jest taki jak tam. I całkowicie zamarła tam wymiana myśli. O wszystkim decyduje wódz i wysyła rano SMS-y co mają myśleć i mówić członkowie partii. Trzeba mieć bardzo niską samoocenę, wielkie kompleksy, żeby się na to godzić.
już oceniałe(a)ś
5
21
@moskwa_w_warszawie Zabraknie jednego klocka i cała układanka się posypie.
już oceniałe(a)ś
3
2
@starzec63 Czy tobie się wydaje, ze w Niemczech Kaczynski ma armię swoich sympatyków. Ostudze twój zapał do wyrażania takich śmiesznych poglądów. Wielu Niemców nie interesuje polska polityka, a ci ktorzy mają polskie korzenie wstydzą się za tego małego geniusza. Natomiast najmłodsza polska imigracja jest zadowolona, ze mieszka w kraju o przewidywalnej polityce.
już oceniałe(a)ś
0
0
Absurdalne poglądy wodza, ich niekontrolowane zmiany oraz absolutna konieczność bycia na kursie i ścieżce w każdej sprawie zniechęca wielu polityków PiS do otwierania ust w obecności wrogich mikrofonów.
już oceniałe(a)ś
29
2
1. Pani Costa z domu Anders wygrała w polsce wybory mówiąc taką paskudną polszczyzną jak z PRLowskich komedii o Polonii w USA? O ranyboska. 2. Widac, że pani senator Costa z domu Anders od niedawna jest w PiSie. Powiedziała przed kamerami oczywistą prawde, że Polska potrzebuje wsparcia Niemiec i to się na niej na pewno zemści. W PiSie nie można tak otwarcie deklarować zdrowego rozsądku, należy nauczyć się kluczyć. - TomiK
@fawad Errata: "wygrała w Polsce".
już oceniałe(a)ś
10
0
@fawad Bo Polacy klękają przed tym,co przychodzi z Zachodu.
już oceniałe(a)ś
0
0
Poprzez tego typu zabieg, można z dużym prawdopodobieństwem wysnuć wnioski, że prezes Kaczyński, poprzez swoją niekonsekwencję, lawirowanie to tu, to tam, gdzie mu akurat jest wygodniej, zajmuje się polityką w jednym tylko celu - odniesienia prywatnych korzyści, czy to materialnych, czy niematerialnych, zaspokojenia swoich wygórowanych ambicji (z chęcią ogłosiłby się królem Polski, chociaż rywala ma zacnego, w postaci Jezusa Chrystusa) i poprzez niezdrową chęć dyktatu. Że też przyszło Polakom, przez tyle lat, doświadczać takiego marnego polityka, który ani inteligentny nie jest, ani przystojny, ani dykcji poprawnej nie ma. I mimo wszystko tylu ludzi (jak widzę polityków PiS, którzy kompromitują się ze strachu, że powiedzą coś, co nie przypadnie do gustu JK, to aż mdli) widzi w nim zbawiciela narodu polskiego. Koryto może nie pełne, ale ciągle karmi świnie, jak nie z lewej, to z prawej. Już marzy mi się normalna klasa polityczna, na poziomie, kulturalna, merytoryczna, inteligentna, która zrozumie, że być politykiem to zaszczyt służenia Państwu, ludziom, dzięki którym się tam ktoś znalazł, a nie skarbonka bez dna dla zafajdanych Hoffmanów i innych, którzy teraz przypięli się do setek rad nadzorczych w "IV" RP. Do polityków PiS i PO: Będziecie się jeszcze kiedyś wstydzić tego co zrobiliście dla Polski, a jeśli nie, to znaczy, że byliście zbyt głupi, żeby zrozumieć, dlaczego powinniście...
już oceniałe(a)ś
25
3
Politycy PiS nie wyglądają na zagubionych. Wiedzą o co chodzi. Zdają sobie sprawę, że Niemcy to nasz partner strategiczny, a na 'straszeniu Niemcem' kapitału politycznego już sie nie zbije. Zresztą najlepiej to widać po pomysłodawcy 'dziadka z Wehrmachtu'. Cienko przędzie. Jego los jest już przesądzony, bo przez niego ciemny lud tyle kitu nakupił, że teraz trochę ciężko to odkręcić.
już oceniałe(a)ś
18
4
wiadomość z magla godna pudelka albo plotka
już oceniałe(a)ś
5
3
kogo sie wybiera na posłów?!! tragedia!!!
już oceniałe(a)ś
3
1
`