- Dlaczego jesteśmy spychani na margines społeczeństwa i skazani na życie bez perspektyw? Gdzie jest pomoc indywidualna oraz obliczone minimum socjalne dla osób z niepełnosprawnościami? Gdzie podziała się państwa empatia wobec najsłabszych obywateli? - pytają pod Sejmem Iwona Hartwich i Anna Glinka. Po roku wracają pod Sejm. Nie mogą tam wejść do 2020 roku. Jednak nie odpuszczają - już 23 maja kolejna odsłona ich walki. Ich synowie Jakub i Adrian zaprosili do rozmowy Karolinę Hamer, mistrzynię paraolimpijską, która walczy o prawa osób z niepełnosprawnościami.

Wspiera ruchy kobiece i LGBT. W programie 'W pożyczonych garniturach' odpowiada na niby proste pytanie: dlaczego zaangażowała się w politykę. Odpowiedź nie jest taka jasna. Podobnie jak sytuacja w ośrodkach dla uchodźców w całym kraju. Jakub i Adrian odwiedzili taką placówkę na warszawskim Targówku. Razem z wolontariuszkami świetlicy z Fundacji dla Wolności rozmawiają z dzieciakami. Przyjechali, żeby pomóc - choćby swoją historią.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Tchórze od kulawego bez kulsonów nie mogą się obejść, co widać w tle tego materiału.
  Boją się nawet niepełnosprawnych.
  Najwyższa pora skończyć z tą pokraczną dyktaturą...
  już oceniałe(a)ś
  66
  2
  Popieram Was calym sercem. Serdecznie Was pozdrawiam i zycze zwyciestwa w boju z dojna zmiana.
  już oceniałe(a)ś
  56
  2
  Państwo polskie nie ma empatii, niestety :(
  @quintus.plPis to, NIE!! panstwo polskie. !!
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Boją się niepełnosprawnych bardzo. W tym przypadku widać najwyraźniej ich podłość i brak empatii.
  Nijak w przypadku niepełnosprawnych nie można podzielić Polaków. Czarny zboczeniec z państwową posadą za 6 tys. miesięcznie, a obok niepełnosprawny ma 900 PLN na życie. Rydzol dostaje miliony lekką ręką, niepełnosprawni jakieś ochłapy. Niepełnosprawni to papierek lakmusowy zanurzony w podłość tego rządu.
  Wstyd pisowcy. Tylko szkoda, że wy nie wiecie co to wstyd i współczucie.
  już oceniałe(a)ś
  42
  0
  Trzymam za Was kciuki. Trzymajcie się.
  już oceniałe(a)ś
  40
  0
  Chłopaki! Jestem z WAMI. Nie dajcie się! Z domu wyjść nie mogę, ale jak można kasę na kuchnię polową przekazać, tylko dajcie znać. Powodzenia!
  już oceniałe(a)ś
  29
  0
  jak latwo skopac bezbronnych
  @an5085
  Wiedzą to najlepiej faszyści i katotalibowie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jakub i Adrian są niepełnosprawni jedynie pod względem fizycznym. Jeśli chodzi o inteligencję i poczucie humoru, to wyraźnie górują nad większością parlamentarzystów, polityków i działaczy tzw. "dobrej zmiany". Może nadszedł już czas, aby oprócz mniejszości niemieckiej, niepełnosprawni również mieli swoich przedstawicieli w Sejmie? Jakub i Adrian mieliby mój głos. Trzymajcie się, zasługujecie na wielki szacun.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `