Mozil, Ochojska, Mamulska, Wielowieyska, Hartwich i Glinka połączyli siły w  świątecznym programie  "W pożyczonych garniturach"

Jakub Hartwich, Adrian Glinka, Dominika Wielowieyska, Janina Ochojska, Monika Mamulska, Czesław Mozil, Tomasz Dudek; Realizacja: Edyta Błaszczak, Alicja Bobrowicz, Maciej Czajkowski; Zdjęcia: Marcin Urban, Marcin Tynkowski; Montaż: Katarzyna Szczepańska
26.12.2018 10:47

- Czy minister edukacji wie o problemach  z dostępem  do szkoły osób z niepełnosprawnościami? - pyta Czesław Mozil w kolejnym odcinku programu 'W pożyczonych garniturach' Jakuba Hartwicha i Adriana Glinki. Kto będzie następnym Piotrem Pawłowskim - zastanawia się Janina Ochojska. Dominika Wielowieyska próbuje podsumować efekt 40 dni protestów Jakuba Hartwicha i Adriana Glinki oraz ich mam w Sejmie. Monika Mamulska, która walczy o prawo do edukacji w szkole dla osób z niepełnosprawnościami przyznaje, że  protest pomógł pokazać problemy osób z niepełnosprawnościami, ale walka trwa.  Jej 19 letni syn Tomasz Dudek mówi, że nie wie dlaczego nie mógłby uczyć się z kolegami - jemu udało się zostać w szkole dzięki determinacji mamy, ale wiele tysięcy dzieci z niepełnosprawnościami musiało zostać w domu. - Zamknięci w czterech ścianach nie mamy szans na normalne życie - podkreśla Jakub Hartwich, który przeżył dwuletni epizod depresyjny. - Jak skonsolidować podzielone środowisko, kto będzie ikoną ruchu walki o niepełnosprawność - zastanawia się Janina Ochojska. Na prośbę Adriana Glinki zaśpiewała w samochodzie u Dominiki Wielowieyskiej ulubioną kolędę.  Świątecznego nastroju w programie nie zabrakło. Na prośbę synów na Nowogrodzką w Warszawie do siedziby PiS ruszyły  Iwona Hartwich i Anna Glinka. Próbowały złożyć życzenia i otworzyć serce prezesa.

Do studia Wyborczej wpadł też Czesław Mozil, który zaśpiewał kolędę ze swojej najnowszej płyty 'Grajkowie przyszłości'.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka