- Czy minister edukacji wie o problemach  z dostępem  do szkoły osób z niepełnosprawnościami? - pyta Czesław Mozil w kolejnym odcinku programu 'W pożyczonych garniturach' Jakuba Hartwicha i Adriana Glinki. Kto będzie następnym Piotrem Pawłowskim - zastanawia się Janina Ochojska. Dominika Wielowieyska próbuje podsumować efekt 40 dni protestów Jakuba Hartwicha i Adriana Glinki oraz ich mam w Sejmie. Monika Mamulska, która walczy o prawo do edukacji w szkole dla osób z niepełnosprawnościami przyznaje, że  protest pomógł pokazać problemy osób z niepełnosprawnościami, ale walka trwa.  Jej 19 letni syn Tomasz Dudek mówi, że nie wie dlaczego nie mógłby uczyć się z kolegami - jemu udało się zostać w szkole dzięki determinacji mamy, ale wiele tysięcy dzieci z niepełnosprawnościami musiało zostać w domu. - Zamknięci w czterech ścianach nie mamy szans na normalne życie - podkreśla Jakub Hartwich, który przeżył dwuletni epizod depresyjny. - Jak skonsolidować podzielone środowisko, kto będzie ikoną ruchu walki o niepełnosprawność - zastanawia się Janina Ochojska. Na prośbę Adriana Glinki zaśpiewała w samochodzie u Dominiki Wielowieyskiej ulubioną kolędę.  Świątecznego nastroju w programie nie zabrakło. Na prośbę synów na Nowogrodzką w Warszawie do siedziby PiS ruszyły  Iwona Hartwich i Anna Glinka. Próbowały złożyć życzenia i otworzyć serce prezesa.

Do studia Wyborczej wpadł też Czesław Mozil, który zaśpiewał kolędę ze swojej najnowszej płyty 'Grajkowie przyszłości'.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  taaaa , kaleki mogą pierwszemu sortowi co najwyżej naskoczyć , cham to cham najgorszy zrobiony na pana , bo oni to tera pany jak wydzierał sie kulawoszczerbatozęby
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Mam za sobą 20 lat z inwalidą - wybitnym fachowcem-twórcą. Wiem jak to jest, kiedy o możliwość w miarę normalnego życia - i pracy - trzeba się prosić. Nihil novi?
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  `