Grupa posłów do Dumy wyszła z pomysłem odcięcia rosyjskiego internetu od globalnej sieci. Mają nawet pomysł technicznego rozwiązania - planują stworzenie specjalnych węzłów, które spełniałyby funkcję przejść granicznych między siecią www i runetem, jak się w Rosji określa rodzimy segment intrnetu. Taka infrastruktura miałaby nie tyle przeszkodzić Rosjanom w surfowaniu po sieci, co uniemożliwić inwigilacjęz z zewnątrz rosyjskich zasobów on-line. W grupie inicjującej wprowadzenie takiej ustawy znalazł się znany z udziału w otruciu Aleksandra Litwinienki były funkcjonariusz służb Andriej Ługawoj.

Czy taka inicjatywa ustawodawcza to przygotowanie do wzmożonej aktywności Rosjan w sieci - zastanawia się Wacław Radziwinowicz, wieloletni korespondent 'Wyborczej' w Moskwie.
Więcej
  Komentarze
  A ja myślę że to całkiem fajny pomysł na odcięte ruskich troli od świata.
  @obds
  odcięcie w jedną stronę, niestety.

  coś takiego może powinno powstać ze strony "koalicji" państw wolnościowych (choćby i pod przewodnictwrm usa)? odciętoby i koreę pn., chiny fakultatywnie, rosję, kilka krajów ameryki pd, nieco na bliskim wschodzie (tu akurat chyba działa)... może byłoby bezpieczniej, mniej fakeowania...? nie mam pojęcia... :/
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @obds
  Ty żartujesz? Trolle to służba państwowa i na pewno nawet jeśli blokada powstanie to oni dostaną furtkę. Wojna informacyjna sama się nie wygra.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @obds
  Poza tym odcięcie od świata sprawi też trudności w dostępie do informacji umiarkowanym i niechętnym władzy...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @obds
  Ruskie trolle będą miały pełen dostęp do internetu .Takie działanie niestety odetnie dopływ informacji do zwykłego Rosjanina i tym sposobem rząd będzie mógł im wmawiać co będzie chciał .
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  bardzo słusznie, Europa także powinna selekcjonować ruch z tamtej strony. Liczba komentatorów na różnych portalach zmalała by o połowę. Kac-upy ładują w tę machinę kłamstwa całe wory pieniędzy. Na każdą informację znajdą dziesięć kłamstw. Wiedzą że większość tego nie łyka ale liczą na tych którzy powiedzą..."hmm być może prawda leży po środku"
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  CZAS BY ZACZAC ATAKOWAC ICH ODWETEM W SIECI
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Mam wrażenie , że jest to jedna z inicjatyw Putina dla przygotowania gruntu dla rozpoczęcia trzeciej wojny światowej .Po całkowitym rozkradzeniu tego pięknego kraju jedynym ratunkiem dla tych aferzystów będzie wmówienie Rosjanom , że jest tak jak jest z przyczyn działalności zachodu .Czy świat tego nie widzi czy zrobi taki sam błąd jak za Hitlera ?.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0