- Poparcie dla Władimira Putina rośnie wraz z sukcesami militarnymi. Ponad 90 procent jego rodaków wyrażało dla niego poparcie podczas konfliktu zbrojnego w Gruzji. Apogeum jego popularności przypada również na zajęcie Krymu przez Rosję - tłumaczy Wacław Radziwinowicz, wieloletni korespondent 'Gazety Wyborczej' w Rosji. - Podobną popularnością cieszył się chyba tylko Adolf Hitler kiedy zajął Austrię - dodaje specjalista. - Władimir Putin nie występuje jako kandydat na prezydenta: nie bierze udziału w debatach, nie ogłosił programu - tłumaczy Radziwinowicz. Jego zdaniem prężenie muskułów rosyjskiej armii to najbardziej sprawdzony sposób na zwycięstwo.

18 marca odbędą się wybory prezydenckie w Rosji. W cyklu 'Wybory Putina' Wacław Radziwinowicz opowiada o intrygach, niezwykłych przypadkach i niesamowitych zbiegach okoliczności. Wyjaśnia skomplikowane mechanizmy rządzące rosyjskim społeczeństwem. Przytacza mniej znane fakty. Ujawnia narzędzia propagandy. W kolejnych odcinkach cyklu 'Wybory Putina' opowie jaki wpływ na wybory ma cerkiew prawosławna czy jak szkoła reaguje gdy uczeń przypadkiem narysuje 'nie tego prezydenta'. Jeśli myśleliście, że wybory w Rosji do nudna układanka to się myliliście. Wacław Radziwinowicz i jego goście - opozycyjny satyryk Wiktor Szerendowicz i prof. Władisław Inoziemcew udowodnią, że to prawdziwy polityczny kryminał.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
U nas najpopularniejszym w sondażach politykiem jest Kaczyński, tak jak Putin w Rosjii
Może mi ktoś przypomnieć dowód przez indukcję? bo zpomnialem...
@Chemnik
Dowód jest taki: głupek głosuje na głupka a mądry na mądrego
a kogo jest więcej?
już oceniałe(a)ś
2
0
Ładnie powiedziane. Właściwie ro szkoda tych Rosjan. No co oni winni, że tego im się przytrafiło.
@coco102
fakt, nikt z nich Putina nie wybrał.
Putin sam się wybrał a 149999999 na 150 milionów było w opozycji.
już oceniałe(a)ś
2
0
Radziwinowicz jak zwykle oryginalny: tym razem paralela Putin-Hitler. Wojna i lęki to dziś dość powszechne narzędzia władzy, patrz: Izrael, Turcja, Indie, Pakistan itd. Żaden to rosyjski wynalazek.
już oceniałe(a)ś
1
4
Co w tym dziwnego, że naród rosyjski popiera prezydenta który odbudował jego potencjał militarny i ekonomiczny. Oryginalność polaków polega na tym, że wręcz odwrotnie wybierają przywódców którzy osłabiają kraj.
@suopermiki
"Naród rosyjski" zwykle popiera przywódcę, który najsolidniej go łupi i okłamuje, straszy Ameryką i głosi nacjonalistyczne brednie. A jeżeli tego przywódca nie umie, albo ujawnia jakieś moralne skrupuły, "naród rosyjski" ma go w otchłaniach kolonoskopijnych.
już oceniałe(a)ś
1
0
`