Putin popularny jak Hitler. O wojnach, bez których nie da się wygrać [Wybory Putina]

Wacław Radziwinowicz, realizacja: Edyta Błaszczak, zdjęcia: Marcin Urban, Paweł Głogowski; montaż: Katarzyna Szczepańska (eb)
13.03.2018 11:47

- Poparcie dla Władimira Putina rośnie wraz z sukcesami militarnymi. Ponad 90 procent jego rodaków wyrażało dla niego poparcie podczas konfliktu zbrojnego w Gruzji. Apogeum jego popularności przypada również na zajęcie Krymu przez Rosję - tłumaczy Wacław Radziwinowicz, wieloletni korespondent 'Gazety Wyborczej' w Rosji. - Podobną popularnością cieszył się chyba tylko Adolf Hitler kiedy zajął Austrię - dodaje specjalista. - Władimir Putin nie występuje jako kandydat na prezydenta: nie bierze udziału w debatach, nie ogłosił programu - tłumaczy Radziwinowicz. Jego zdaniem prężenie muskułów rosyjskiej armii to najbardziej sprawdzony sposób na zwycięstwo.

18 marca odbędą się wybory prezydenckie w Rosji. W cyklu 'Wybory Putina' Wacław Radziwinowicz opowiada o intrygach, niezwykłych przypadkach i niesamowitych zbiegach okoliczności. Wyjaśnia skomplikowane mechanizmy rządzące rosyjskim społeczeństwem. Przytacza mniej znane fakty. Ujawnia narzędzia propagandy. W kolejnych odcinkach cyklu 'Wybory Putina' opowie jaki wpływ na wybory ma cerkiew prawosławna czy jak szkoła reaguje gdy uczeń przypadkiem narysuje 'nie tego prezydenta'. Jeśli myśleliście, że wybory w Rosji do nudna układanka to się myliliście. Wacław Radziwinowicz i jego goście - opozycyjny satyryk Wiktor Szerendowicz i prof. Władisław Inoziemcew udowodnią, że to prawdziwy polityczny kryminał.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka