Karolina Knopik w wieku 22 lat przyjechała z Częstochowy do Berlina na rok. Została - pracuje jako referentka ds. edukacji i event menedżerka. Chce zaangażować się w politykę i walczyć o prawa kobiet. Od czerwca bierze udział w programie 'PolMotion' To projekt polsko-niemieckiego stowarzyszenie AgitPolska i berlińskiej Europejskiej Akademii dla Kobiet . 'PolMotion' łączy w mentorskie pary kobiety - te, które już osiągnęły kierownicze stanowisko w Niemczech oraz te, które dopiero mają taki plan. Niemki i Polki, Polki i Niemki. Dzięki programowi mentorskiemu mają się odważyć współkształtować niemieckie społeczeństwo.
Karolina Knopik mówi: 'Mam cały czas kontakt z najróżniejszymi kobietami z Berlina i przez to też widzę, czego potrzebują, czego szukają. To bardzo ważne, jeżeli chcę się dalej rozwijać w tej działalności i pracy z kobietami'.

Reportaż o PolMotion to jeden z kilku, które znalazły się w nowym odcinku 'Kowalski & Schmidt' - programu niemieckiej telewizji RBB powstającego przy współpracy z 'Gazetą Wyborczą'. Co jeszcze znalazło się w programie? Można sprawdzić już dzisiaj (na razie po niemiecku) w na stronie telewizji RBB. Prowadzący Adriana Rozwadowska i Martin Adam zapraszają!
Więcej
    Komentarze
    `