"Kobiecość to coś więcej niż wygląd" - Monika "Osa" Jurczyk tłumaczy, dlaczego nie musimy przebierać się za kogoś innego

Monika "Osa" Jurczyk, Aga Kozak, zdjęcia: , montaż: Katarzyna Dworak; Małgorzata Węgrzyn
21.03.2018 18:30

Zakupy dla wielu kobiet przestają być jedynie wybieraniem nowej odzieży. Stają się sposobem na wyrażenie siebie, a w niektórych przypadkach swoistą terapią. Zdarza się jednak, że wciąż zapominamy wtedy o sobie i naszych potrzebach, zaprzątając głowę myślami o rodzinie. Brakuje nam pewności siebie, inspiracji, osoby, która mogłaby pchnąć nas do zmian. W takich sytuacjach na pomoc przychodzi osobista stylistka. Monika 'Osa' Jurczyk ten zawód wykonuje od 13 lat i każdego dnia niezmiennie przynosi on jej satysfakcję i spełnienie. Najprościej mówiąc, to pomoc w robieniu zakupów, najtrudniej - to inspiracja dla wszystkich nas do zadbania o siebie i zdecydowania się na głębsze zmiany. - Bardzo często zakupy to pierwszy krok do tego, żeby coś zmienić. To faktycznie wygląda jak programy w stylu metamorfozy. Coś musi leżeć głębiej, coś musi cię popchnąć do tego, by umówić się z osobistą stylistką. Bardzo często jest to najprostsza zmiana, bo zewnętrzna. Ale jak już ją zrobisz, to idziesz głębiej docierając do tego, po co ci to było, co jeszcze chcesz zmienić - mówi Monika 'Osa' Jurczyk, która poprzez wspólne zakupy przygląda się bliżej nam - kobietom. Jakie problemy widzi? I w jaki sposób możemy sobie z nimi radzić?

'#Jestem' to nowy cykl Wideo Wyborczej, w którym z okazji 100 lat od uzyskania praw wyborczych kobiet - chcemy przyjrzeć się współczesnej kobiecie. Zobaczymy, jak zmieniałyśmy się przez te sto lat i to, co sprawia, że jesteśmy właśnie takie a nie inne. W ramach cyklu zaprezentujemy zarówno portrety kobiet, jak i reportaże, animacje oraz rozmowy.

Więcej na ten temat: moda, kobieta, jestem, Gazeta Wyborcza
Więcej na ten temat: moda, kobieta, jestem, Gazeta Wyborcza
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka