Czy studia są potrzebne dla lepszej pracy czy dla poznawczego rozwoju? Czy dyrektor banku naprawdę potrzebuje skończonych trzech kierunków studiów? A może wcale nie są potrzebne dla doznawania przyjemności życia? Nasi reporterzy pytali o sens studiowania na ulicach Krakowa, Warszawy i Katowic. Jakie usłyszeli odpowiedzi?
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Studia to nie tylko zdobywanie wiedzy ale możliwość spostrzeżenia własnych wad i niedociągnięć w kwestii kultury, ogłady i humanistycznego postrzegania świata. Jest to oczywiście dyskusyjne patrząc przez pryzmat posłanki Pawłowicz i jej podobnych.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Ale pewnie nawet ci najzagorzalsi zwolennicy pogladu ze studiuje sie z lenistwa i tak wogóle studia nie sa potrzebne, zapewne woleliby zeby lekarz kt ich operuje byl po studiach medycyny niz zeby ich nie mial. (odliczam tu idiotów kt chodza do znachorów a nie do lekarzy, jak maja np. raka)
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Studia dla lenistwa? Jeśli studia wymagają mniej wysiłku od pracy, to faktycznie takie studia pewnie wiele nie dają.
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  Zalezy... ktoś, kto ma pomysł na siebie w wieku 19 lat, powinnien go realizować i nie musi to wcale oznaczać studiowania. Wiele młodych ludzi idzie na studia, które na wielu kierunkach niczego nie uczą, ale przynajmniej odraczają moment rozpoczęcia dorosłego życia... ale w Polsce ciągle trzeba wyższego wykształcenia na stanowisko recepcjonistki czy sekretarki, więc ten trend zdobywania mgr na byle jakich uczelniach za szybko się nie skończy.. najlepsze lub wysoko specjalistyczne kierunki, jak medycyna, dają albo dobry rozwój, albo dobry fach w ręku, ale to jest zdecydowana mniejszość...
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Obecna forma studiów i studiowania być może wymaga zmian. Żeby nadążyły do zmieniającej się rzeczywistości. Tylko czy taka gruntowna rewolucyjna zmiana byłaby wygodna dla wykładowców, rządzących? Wątpię. Świat się zmienia, pędzi jak szalony, postęp technologii jest imponujący. A studia w gruncie rzeczy to forma taka sama jak 50 lat temu...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  `