Puszczę Białowieską wszyscy już znają - jest legendą, polem bitwy i ofiarą polityków, którzy w zeszłym roku postanowili wyciąć jej sporą część . Puszcza Białowieska jest też najstarszym lasem niżu europejskiego. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w Polsce mamy drugi tak cenny las - Puszczę Karpacką, która zachowała ciągłość od czasów, zanim człowiek pojawił się na tych ziemiach. Jest obecnie ostatnim miejscem w Polsce, gdzie wspólnie występują niedźwiedź brunatny i wszystkie największe drapieżniki.
- Wbrew apelom ekspertów, ekologów i tysięcy Polaków, minister środowiska podpisał nowy Plan Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Bircza - alarmuje WWF Polska. Plan zakłada wycięcie ok. 1,5 mln m3 karpackiego lasu. To około 36 tysięcy ciężarówek załadowanych drewnem. W tym pochodzącym z drzew o rozmiarach pomników przyrody.
130 tysięcy Polaków podpisało petycję o utworzenie Turnickiego Parku Narodowego. Ich głos został przez władze kompletnie zignorowany. Białowieski Obóz Dla Puszczy na kilka dni przeniósł się w Karpaty, żeby patrolować lasy, rozmawiać z nadleśniczymi, mieszkańcami okolicznych wsi i miast oraz przekonać, że należy natychmiast zrealizować plan powołania Turnickiego Parku Narodowego. W innym wypadku przyszłe pokolenia nie będą miały okazji obcować z dziką przyrodą Bieszczad.
Czeka nas druga Białowieża?
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Cholerni okupanci!
  @pw63
  Mają to w odbycie. Im zostało jeszcze około 20-30 lat życia, a po nich choćby potop. Prawdziwi przywódcy narodu myślą o wnukach nie o dziadkach.
  Niestety kaczyński nie ma i nie będzie miał wnuków, a pozostali są zbyt pazerni by o tym myśleć.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  W Woli Krzywieckiej ( na północ od Birczy ) powstała fabryka drewna klejonego - biznes należy do pana blisko związanego z podkarpacką władzą, niezwykle to obrotny przedsiębiorca, a w Nadl.Bircza zapewne pozyskuje surowiec
  @macpherson
  Nazwisko?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @slav
  w rzeszowie wszyscy wiedzą, tu nie można...
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Czy wspolczesni "wladcy" doczekaja sie kiedys pierdla???
  @hardy
  juz niedlugo jesli nie to ich gangrena zezre ...jak juz zre kaczynskiego
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Pisowska hołota zastała Polskę murowaną, a zostawi drewnianą. To jest kuźwa jakiś Matrix.
  już oceniałe(a)ś
  28
  1
  Przeraża mnie durnota nowego ministra. niczego się nie nauczył. Polak przed szkoda i po szkodzie głupi - to cytat z XVII w.!
  już oceniałe(a)ś
  25
  0
  Przecież ten typ spod Nasilska to figurant. Jest matematykiem, więc pewnie nawet jodły od swierku nie odróżni ani lasu od boru. Robi co mu rozkazuję szyszko.
  @adres_na_swinstwa
  realia polskie sa takie ze: Ogrodnik robi polityke,matematyk rznie lasy,"kozie piczki" decyduja o prawach kobiet,komunisci i bandyci stanowia prawo,ci co specjalistami od zycia po zyciu decyduja o zyciu biezacym,....reszte dodajcie sobie sami
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Zgroza, niekompetencja i glupota, bezmyslnosc i braki w wyksztalceniu o przyrodzie i klimacie, pseudoministerstwo szykuje nam utopie w dwutlenku wegla! Gorsze niz cyklon b, udusimy sie na wlasne zyczenie...
  już oceniałe(a)ś
  17
  1
  Sprywatyzować ten kołchoz. Bo teraz leśne ludki i tak prywatyzują zyski i nacjonalizują kary/straty przy okazji niszcząc najcenniejsze miejsca. A tak to przynajmniej skarb państwa coś zarobi.
  @tokowirowka
  A może po prostu poddać wszystkie działania w lasach niebędących hodowlą drzew kontroli jakiegoś grona eksperckiego? Np. Komitetu Ochrony Przyrody PAN.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  `