Ekolodzy występujący przeciwko Bogu i uschnięte drzewa jako symbol zła, grzechu i nienawiści - to tylko niektóre ze stwierdzeń autorstwa ks. Tomasza Duszkiewicza, które padły w trakcie wiecu poparcia dla ministra Jana Szyki zorganizowanego przez leśników pod Sejmem. - Coś tu bardzo nie gra - komentuje wystąpienie kapelana Lasów Państwowych Jan Turnau. I dodaje, że był to przedziwny, wariacki występ i obłąkana demonologia. Zobaczcie rozmowę Igora Nazaruka.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Martwe such drzewo to symbol przemijania, smiertelnosci, konca. Ciezko sie patrzy na umierajace suche swierki, tak samo ciezko jak na starego czlowieka cierpiacego z bólu u kresu zycia. Tylko pogubieni ludzie, ktorzy boja sie swojej śmiertelności chca na sile zatrzymac czas, byc wiecznie mlodym, chca panowac na zyciem i smiercia jak chocby poprzez polowania, bawia sie w Boga. Tymczasem umierajacy las jest symbolem przemijalnosci jednostki ale daje nadzieje na zycie, z prochna rodza sie mlode drzewa, w prochnie tetni zycie. W Puszczy widac pelnie zycia, nie tylko piekno i młodość. Ale tez starosc, śmierci, przemijalnosci i odrodzenie, odnowienie. Cykl zycia. Dlatego Pyszcza jest piekna. Dlatego ludzie sie jej boją.
@oldnika
Pyszcza Puszczy, bo nie "Ministra"...
już oceniałe(a)ś
3
0
Przypominało mi się zdanie, które napisał Marek Aureliusz: w życiu nie chodzi o to żeby należeć do większości tylko żeby nie należeć do obłąkanych. Oglądałem księdza kościoła katolickiego, wysłuchałem co mówi i stwierdzam, że jest to katolik lekkich obyczajów jakich obecnie coraz więcej. Patrzę na niego z politowaniem i oferuję temu bytowi bez właściwości pomoc w zrozumieniu o co chodzi w życiu.
@wiatrand
POlityka weszla do kosciolow za sprawa radia torunskiego i ANTYPAPIEZA z czym nie kryje sie wcale KK w POlsce. Juz sobie zaszkodzil "rozbiorem majatku panstwa" teraz sie poglebia. Nie maja odwagi klechy powiedziec,ze zagarneli puszcze dla siebie. Juz tam biznessmen deweloperow wyslal bus=dowac luksusowe apartamenty. Polskie sprzedaje wlasnie ten ancychryst torunski. Poprzesz takich durni co chca biet do nieba miec, jak Szyszko czy Szydlo, czy Duda. To wszystko zaczadzeni religia wrogowie panstwa polskiego. Do atykanu z nimi.
już oceniałe(a)ś
12
0
Kolejny szaman chory z nienawiści i kłamstwa.
@.fartowny..gosc.
zdrowo pojebany !!!!!!!!!!
już oceniałe(a)ś
4
0
Gdyby ten ich Bóg istniał i mieli do niego choć odrobinę respektu, to nie pletli by tych farmazonów na jego chwałę.
@aretet
Ech... Gdyby istniał to by ich pogonił na cztery wiatry.
już oceniałe(a)ś
9
0
@aretet
gdyby ten ich pan w niebiosach istniał to juz dawno powinien pizdnąć gromem w ten watykan siedzibę czarnej maifi zboków i złodziei
już oceniałe(a)ś
5
0
Facet ,który przyznał się do kłusownictwa poucza innych.
już oceniałe(a)ś
73
0
Co za zryta funkcja. Lasy państwowe to instytucja państwowa. Jak ktoś chce się modlić to niech prywatnie chodzi do kosciola a nie że jeszcze za klechę w urzędzie trzeba płacić.
@disillusioned_and_in_denial.
ILUZJA, bo w Polsce juz pol panstwa nalezy do kosciola. Juz torunski biznesmen deweloperow do budowy w srodku puszczy luksusowych apartamentow ma i bedzie je sprzedawal za Euro. Jak Wawel zagarnela szarancza czarnych tak i z Puszcza jest.
już oceniałe(a)ś
9
0
Wysłuchałem tego co kapelan powiedział, on chyba nie rozumie boskiego przesłania..
@kafe
i bron sie przed tym abyś zrozumiał brednie tych czarnych mend !!!!
już oceniałe(a)ś
1
0
Podobno kosciół jest organizacją hierarchiczną. Kto jest w kościele hierarchą ks. Tomasza Duszkiewicza? Ktoś znowu chowa głowę w piasek, co jest specjalnością hierachii koscielnej, pozwalając panoszyć się zgorszeniu.
już oceniałe(a)ś
40
0
`