W Puszczy Białowieskiej coraz częściej dochodzi do agresji ze strony straży leśnej. Aktywiści z Obozu dla Puszczy wymieniają tylko te ostatnie: duszenie, zgniatanie twarzy kolanem, próba rozjechania harwesterem, potrącenie autem itd. 
Podczas ostatniej blokady wycinki koło puszczańskich Teremisek, w miejscu gdzie rosną ponad 170-letnie świerki, jeden z blokujących przedarł się przez kordon. Twierdzi, że strażnicy leśni dusili go kolanem, że uniemożliwili mu oddychanie, uderzali głową o drewniane bale, wciskali kciuki w grdykę. Wskutek interwencji trafił do szpitala z krwiakiem na skroni i podrapaną twarzą. Rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska w rozmowie 'Wyborczą' nie odnosi się do tych oskarżeń, przeprasza jednak za zachowanie strażnika, który z uśmiechem na ustach powiedział podczas interwencji, że 'ma być ból'. Zapewnia też, że strażnik poniesie konsekwencje służbowe.
- Bardzo się cieszę, że poszkodowany złożył zawiadomienie do prokuratury. Strażnicy leśni mają kamery na mundurach, co pozwoli bezstronnie ocenić tę sytuację - mówi Malinowska.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Teraz to powinno zaboleć strażnika leśnego, zarówno fizycznie jak i po kieszeni. Pozbawić pensji na kilka miesięcy.
@nowomysliciel2010
Moim skromnym zdaniem to g...... mu zrobią. Może nagrodę dostanie od szefcia.
już oceniałe(a)ś
2
0
Lasy Państwowe odpowiedzą przed sądem za zachowanie swoich pracowników. Będziemy o tym pamiętać!
już oceniałe(a)ś
15
0
Amatorzy. W ewentualnej konfrontacji z zaprawioną w bojach bojówką anarchistyczną ci nieogoleni panowie o dramatycznych, obwisłych sylwetkach fruwaliby na wysokości najwyższych drzew . Typ kolesia, który na mężczyznę ręki nie podniesie, Boże uchowaj. Baba to co innego. I jakie doświadczenie zawodowe, rzut oka i on już wie....NAĆPANA. Oj wy leśne dziadki, módlcie się, by protestujących nie wsparli ci , z którymi najlepsze policje świata słabo sobie radzą. A może do tego dojść.
już oceniałe(a)ś
11
0
Ma być ból dla Lasów Państwowych. Już dawno powinno się za nich wziąć. Mega kasa przechodzi przez to przedsiębiorstwo - ostoję postkomunistycznego systemu.
już oceniałe(a)ś
9
0
zaraz krew mnie zaleje! przepraszają za SŁOWA a nie za PRZEMOC? oglądałam wypowiedź pani Malinowskiej - wyglądała na wyjątkowo zadowoloną z siebie, gdy mówiła o sianiu burzy i zbieraniu wiatru, a potem powie, że tylko wykonywała polecenia - jak ci wszyscy dewastatorzy
już oceniałe(a)ś
8
0
a tego bandytę chociaż ukarali?????
już oceniałe(a)ś
9
2
Ciekawe jak wygląda rachunek zysków i strat tej wycinki ubezpieczanej przez dziesiątki zbirów w mundurach leśników. Nie są to jedynie strażnicy z Białowieży i okolicznych wiosek, ale też starsi panowie na delegacji służbowej. Skoro są tu, to nie ma ich w miejscu pracy - czyżby tam nie byli potrzebni? Interesujące, jaki jest koszt zabezpieczenia wycinki i jaki ma wpływ na ostateczną cenę sprzedaży drewna, które powinno pozostać tam, gdzie je ścięto a jest wywożone i sprzedawane. Czy nie jest to aby skórka za wyprawkę???
Tak tylko pytam. Ile las zarabia na sprzedaży tak pozyskanego drewna?????
już oceniałe(a)ś
4
0
Jakim cudem to są leśnicy? Czy leśnik nie powinien dbać o las którym ma się opiekować?
@watoosh
Zależy, ile mu zapłacą. Wychodzi na to że za odpowiednio dużą kasę leśnicy pozwolą wszystkie drzewa wyrżnąć. Tak czy siak to te chamy ich nie sadziły i to nie jest k..., ich prywatna własność.
już oceniałe(a)ś
2
0
`