Gościem programu Doroty Wysockiej-Schnepf 'Świat, którym żyjemy' był Jacek Nowakowski, kustosz Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie.

O ustawie o IPN i spotkaniu prezydentów Polski i USA:
Podejrzewam, że ta kwestia będzie poruszona, bo presje ze środowisk żydowskich i nie tylko, nadal trwają. Wśród historyków także. Nie wiem, czy to będzie akurat w bezpośredniej rozmowie pomiędzy prezydentami, ale temat musi zostać poruszony.

O zmianach w polskiej polityce historycznej:
Jest to ogromnie bolesne. Ci, którzy burzą pomniki wielkich Polaków, powinni zdawać sobie sprawę z tego, że ich pomniki też kiedyś zostaną zburzone. Dla mnie, Polaka z pochodzenia, to jest bardzo bolesne, że tacy ludzie, a w szczególności prof. Bartoszewski, który tyle zrobił dla tego kraju, jest tak traktowany. Wypowiedzi, że on jest zdrajcą, są po prostu nie do pomyślenia. Taki autorytet nie zasługuje na takie traktowanie.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zgadzam się z panem, panie Nowakowski. Ale politycy PiS phórze i hipokryci. Chcą utrzymać władzę podsycając najgorsze instynkty i fobie. Zostaną ukarani ale wcześniej narobią trochę szkód.
  już oceniałe(a)ś
  37
  0
  PIS z Kaczyńskim na czele zapomniał co się stało z pomnikami Lenina, Stalina, Dzierżyńskiego i wielu podobnych. To samo dotyczy nazw ulic, placów, mostów, alei i szkół. Tak jak w tamtym reżimie wszyst ko to było odgórnie narzucane społeczeństwu. I to wszystko prędzej czy później społeczeństwo odrzuci. Tak Panie Kaczyński. Nie będzie prezydenta "tysiąclecia"
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  A Ja zastanawiam się, czy wydanie wizy zostało już ostatecznie przesądzone? Jak Pan sądzi?
  @AeR_1957

  Jakby co to pisia sanacja ewakuuje się z kraju na dyplomatycznych.

  - TomiK
  już oceniałe(a)ś
  7
  2
  Duda to Nuda!
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Obawiam się, że gadatliwy Duduś wmówi Trumpowi każdą bzdurę.
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  `