O wprowadzonych przez PiS pod obrady Sejmu przepisach dotyczących Sądu Najwyższego.
Ten sposób obradowania to patologia. Kolejne elementy procesu legislacyjnego świadczą o korupcji tego procesu.

O tym czy PiS ma prawo powołać swojego I Prezesa Sądu Najwyższego:
I Prezesem Sądu Najwyższego jest prof. Gersdorf. Ale ostatecznie rozstrzyga ten, kto ma ostatnie słowo, a ostatnie słowo - przykro mi - ma ten, kto trzyma albo kasę, albo miecz. Jeżeli siła będzie chciała zatriumfować nad prawem, to zwycięży siła. Jednak sytuacja jest dynamiczna, ciągle mamy jeszcze wojnę na interpretacje, nie doszliśmy do tego, że siła przełamie to, co stanowi prawo. Czekamy.

O wyroku Trybunału Konstytucyjnego dot. prezydenckiego prawa łaski:
Powszechnie komentuje się, że Trybunał uznał, iż prezydent ma bardzo szerokie prawo w zakresie prawa łaski. Ale jest niespójność pomiędzy sentencją a uzasadnieniem wyroku. Tylko ustne uzasadnienie Trybunału Konstytucyjnego daje prezydentowi tak szerokie prerogatywy. A sentencja jest ważniejsza. I to jest pułapka na Sąd Najwyższy, do którego wróci sprawa ułaskawienia przez prezydenta Dudę polityków PiS
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jak prezesem Sądy Najwyższego była prof.Łętowska to była klasa, przyjemnie nawet teraz słuchać jej tłumaczenie prawa. Oczywiście dla magistra Zero to żaden autorytet , o magister Przybłedzie nie wspomnę bo nie sposób porównać tej przekupki z panią profesor Łętowską, Mamy rządy ciemniaków jak po wojnie i za komuny.
  @grajag
  Tak, jako prezes Sądu Najwyższego rzeczywiście była świetna. Nikt nigdy do niej nie miał w związku z tą funkcją żadnego zastrzeżenia, nawet najmniejszego.
  już oceniałe(a)ś
  14
  1
  @kwartalGWza5zet
  Nigdy nie była sędzią SN. Była sędzią TK.Twoje gadki to prowokacja...
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @grajag
  Ostatnie zdanie jest wielce wymowne i znakomite.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Są ludzie przytłaczający swoją erudycją, rozumem i swadą wypowiedzi. Przed takimi warto nawet sprawdzić, czy własne "dzień dobry" jest właściwe i dobrze brzmi. Jak zawsze chylę czoła przed profesor Łętowską...
  Jak bardzo bym chciał aby tacy ludzie byli moimi premierami, prezydentami i marszałkami. Patrzę dzisiaj na pierwszy polityczny garnitur w moim kraju i zastanawiam się, jaką krzywdę zrobiliśmy sobie, wsadzając w odprasowane ciuchy pogniecione charaktery małych ludzi. Kto to zrobił, czyimi głosami. Zafundowaliśmy sobie nicość. Bo Pan Duda jak patrzę i słucham profesor Łętowskiej - to nikt. Bo pani Szydło ze swoim wynikiem 27:1 - to nikt. Bo pani Mazurek, Pawłowicz, pan Terlecki i Piotrowicz to powtarzane po przecinku - nikt.
  @manix
  Zły pieniądz wypiera dobrego - tako ongiś rzekł M.Kopernik. I miał rację.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @manix
  Gorzej niz NIKT to sa popluczyny rzadu "ciemniakow". W kazdej dziedzinie gospodarczej mamy koltunerie. minister kultury niszczy kulture podobnie, jak ministwer srodowiska niszczy srodowisko. Zniszczyli stadnine koni w janowie a teraz "groza" nam, ze "odbuduja" stadnine i wtedy to bedze "zwyciestwo', jak poprawka z ustawa IPN !!
  Kabotyn naczelny przy wladzy nad miejszymi kabotynam. Wstd zasiadac w tej bandzie hunow.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Jesteśmy w ciemnej dudzie. Wolna Polska nie stworzyła systemu obrony przed cwaniactwem i przemocą. Powraca myśl, że powinniśmy stworzyć organ państwowy cz. urząd obrony konstytucji. W przypadku precedensu w łamaniu konstytucji urząd właściwy proceduje i działa (za pomocą policji i prokuratury) w jej obronie. Stieg Larsson w Milleniium świetnie to opisał. Tego nie zrobiono, Polska jest bezbronna jak dziecko.
  Profesor Ewa Łętowska wyjaśniła nam, jaki problem mamy, tyle, że bez strajku całego kraju się nie obejdzie. Na ulice nie wyjdziemy, bo Kaczyński z akolitami wyśle przeciwko nam wojsko, a krk ich poprze. Jedynie strajk powszechny jest w stanie cokolwiek zmienić. Wypowiedzenie posłuszeństwa tej władzy en bloc to jedyne co w tej chwili można zrobić.
  @katrow
  Bardzo dobry pomysł z tym Urzędem Obrony Konstytucji. Dorzuciłbym wojsko.
  Tylko naprzód trzeba odsunąć PiS od rządzenia. To można zrobić tylko za pomocą kartki wyborczej.
  Pozostały jeszcze trzy miesiące do pierwszego boju (samorządy) oraz piętnaście miesięcy do wyborów powszechnych. Damy radę :-)
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  @wyatearp
  Niestety za pomocą kartki wyborczej nie wygramy żadnych wyborów. Naczelny PiS oszołom jest wtrakcie przejmowania SN. Bierny opór do niczego się nie przyda.
  Pozostaje jeden sposób na odzyskanie demokracji, i tego co nam PiS podstępem zabiera, rewolucja !
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Ogromny szacunek dla Pani Profesor. Życzę dobrego zdrowia i wielkich sił dla dalszego wyjaśniania, działania prawa.
  @tak_bywa@gazeta.pl
  ....lub nie działania prawa.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Przykro, że zamiast III RP jest II PRL.
  już oceniałe(a)ś
  50
  0
  PiS łamie prawo siłą...
  @ZenekBlues
  Należy raczej powiedzieć że PiS stanowi nowe prawo siłą przy aprobacie KK !
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @janne50
  pislamisci ustanowiaja nowe bandyckie prawa PRZEMOCY - SILA I BRUTALNOSCIA , "na rympal" , "Piescia i Siekiera" , przy pomocy obludnikow i hipokrytow katabasow z kk ...
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Komentarz p. prof. Łętowskiej powinien być kolportowany co kilka dni w odniesieniu do wszystkich kolejnych prawnych oszustw obecnej ekipy. Pani Profesor, częściej proszę zabierać publicznie głos.
  @1952kora
  Zgadzam się z możliwie najbardziej prostą formą edukacji narodowej. Uważam że należy wprowadzić obowiązkowe testy dla osób reprezentujących naród, ze znajomości konstytucji RP, zasad demokracji, podstawowych zasad prawa itd.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Przyjemnie się słucha pani profesor, to wielka wiedza i osobista klasa.Tacy ludzie nigdy nie będą służyć Pisowi i w nich jest jeszcze dla Polski nadzieja.
  już oceniałe(a)ś
  29
  0
  `