- Piszą do mnie "wypieprzaj z tego kraju", a ja nie zamierzam - Daniel Olbrychski o internetowych groźbach pod jego adresem​​​​​

Daniel Olbrychski, Dorota Wysocka-Schnepf; Zdjęcia: Igor Nizio, Jakub Bach; Montaż: Katarzyna Dworak
24.01.2018 15:12

- Bzdurę teorii zamachu rozpętał Kaczyński z Macierewiczem, ale jak gdyby na życzenie Moskwy, której obecna Polska - normalna, szanowana, jaką jeszcze parę lat temu była w Europie i świecie - troszkę przeszkadzała - mówi Daniel Olbrychski w programie 'Świat, którym żyjemy'. Dodaje, że bardzo niepokoi go fakt, iż przez obecnie rządzących, których wspomaga znaczna część społeczeństwa, Polska znalazła się w bardzo podłym miejscu w historii naszego kraju. - Świat patrzy na nas z ogromnym zdumieniem, ludzie są delikatni, ale pytają, co się stało z tym wspaniałym społeczeństwem. Rządzący nami i my, społeczeństwo wspierające tych rządzących, będziemy wobec historii i naszych potomków winni największego w historii Polski zaniechania. - uważa wybitny polski aktor.

- Obecni rządzący Polską, którzy zostali wybrani przez suwerena, przymknęli oczy. A ci haniebni i durni ludzie organizujący manifestacje poczuli, że nic im za to nie grozi. To jest niebezpieczne - mówi Olbrychski w odpowiedzi na pytanie o to, co sądzi, gdy widzi maszerujących osób z pochodniami i rasistowskimi hasłami. Daniel Olbrychski ocenia, że poziom informacji w TVP jest haniebny. - Urban czasów stanu wojennego był wybitnym demokratą w stosunku do tego, co teraz dzieje się w telewizji państwowej - mówi gość Doroty Wysockiej-Schnepf.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka