Mordujemy demokrację, polskie społeczeństwo jest nieprzygotowane do demokracji, a władza jest taka, jakie jest społeczeństwo - mówi Rafał Olbiński w programie 'Świat, którym żyjemy'. Wybitny polski malarz i plakacista uważa, że Polska poprzez takie programy, jak 500+ produkuje sytych niewolników. - Dajemy im pieniądze, uzależniamy ich od siebie, czynimy mentalnymi niewolnikami, a syci niewolnicy są największymi wrogami wolności - mówi Olbiński. Uznany na świecie polski artysta dodaje, że Polska przegapiła rewolucję oświeceniową w Europie, później rewolucję przemysłową w połowie XIX wieku, i teraz przegapia szansę bycia państwem liberalnej demokracji. Jego zdaniem Polacy tylko mówią o wartościach chrześcijańskich, a w rzeczywistości postępują sprzecznie z tymi wartościami. - Jeśli na Wigilii pojawi się przypadkowy wędrowiec, to go wykopiemy i zbluzgamy - mówi gość Doroty Wysockiej-Schnepf.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Bardzo trafnie powiedziane. To jest cala prawda o polskim spoleczenstwie.
  już oceniałe(a)ś
  122
  4
  Tego określenia mi brakowało,SYTY NIEWOLNIK.
  @azgeip
  ja ukułem inny związek frazeoligiczny - rządy PiS to DYKTATURA MOTŁOCHU (pisowskiego elektoratu, który nieprzytomny wepchnął na piedestał rozwydrzoną tłuszczę)
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @azgeip
  Trafione w punkt
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Niestety tak to wygląda - jak slysz? te aroganckie durne wypowiedzi polityków pisu i ich elektoratu to obawiam sie że wyprowadzą nas na kompletny margines unii lub z niej !!!!!! Naprawde DRAMAT dla kraju!!!!
  już oceniałe(a)ś
  98
  0
  Polacy w swojej większości mają mentaność i rozum niewolników. Kościół pilnuje by tak było i nic się nie zmieniło. Protestancka europa odjechała.
  @ludwik47
  Dokładnie !!!
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  To niestety smutna prawda. Nawet świnie przy pełnym korycie są zadowolone, nie widzą rzeźnika w drzwiach
  już oceniałe(a)ś
  76
  0
  Wywiad roku. Tak trafnej oceny polskiego narodu dawno nie widziałam !
  już oceniałe(a)ś
  47
  2
  Człowiek głodny nie jest wolny. Jest niewolnikiem tego co mu wydziela michę. Po transformacji rzesze ludzi popadło w ubóstwo, rzesze zasilają prekariat i żyją z dnia na dzień. Nasz wspaniały kapitalizm nas wystawił i nikt nie chce tego uczciwie przyznać. Populiści wygrywają bo obiecują michę i odzyskanie godności poprzez rozliczenie się z mitycznym wrogiem. Gdybyśmy mieli choć trochę przyzwoitości to po prostu odpuścilibyśmy ten wyzysk, głupi wzrost kosztem wyniszczenia i skupili się na poprawie warunków życia mas. Nie każdy może być milionerem. Ale to nie znaczy że niemal każdy musi być nędzarzem...
  @jakub.kozdrowicz@gmail.com
  po transformacji popadli w ubustwo? co ty towarzyszu za przeproszeniem pie...sz? oni g mieli przed transformacja. my zarabialismy po 5-10 dolcow na miesiac a kawa na autostradzie w niemczech zachodnich kosztowala 3 dolce. po prostu ruska banka pekla i iluzja ze cos mielismy. nic nie mielismy. nawet najbiedniejszy polak ma teraz co najmmniej 50 razy wiecej niz wtedy. nie znaczy to ze nie ma ubogich ale teraz ubogi porownuje sie do milionerow i sie frustruje a wtedy dupa go nie bolala po kazdy mial g. szczescie ludu nie polega na tym czy jest bogaty czy biedny tylko na tym jak duze jest rozwarstwienie. ot cala tajemnica. w 89 na osiedlu gdzie mieszkalem bylo moze po 5 aut na blok. teraz nie ma gdzie zaparkowac. o czym ty mowisz. kowalski nigdy nie mial lepiej. tylko juz w s im sie przewrocilo i za zwykla chciwosc i to polskie branie pod siebie i granie tylko na siebie za to srogo bekna. straca zabawki pojda po rozum do glowy. tylko jeszcze troche beda musieli w krwi doplacic bo dobra zmiana sama od kasy sie nie oderwie.
  już oceniałe(a)ś
  23
  6
  @jakub.kozdrowicz@gmail.com
  Drogi towarzyszu, może nie zauważyłeś, ale komunę to myśmy już przerobili. Jaki był koniec,ja pamiętam.
  już oceniałe(a)ś
  5
  4
  @jakub.kozdrowicz@gmail.com
  Najpierw gospodarka, głupcze! Żeby dać trzeba mieć!
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  @disillusioned_and_in_denial.
  Nie popadli? To dlaczego 500zł robi im różnicę i wyciąga ludzi z pętli zadłużenia chwilówkami?

  Dlaczego tysiące ludzi rocznie wyrzuca się rocznie na bruk podczas gdy mieszkania stoją puste?

  Dlaczego ludzie nie mają co jeść albo jedzą jakie g... po taniości kiedy ok 40% jedzenia zwyczajnie się wyrzuca, a wręcz często niszczy żeby zmusić do kupna?

  Rozwarstwienie, owszem. Ale bieda nie jest w głowie. Ludzie faktycznie ledwo dają radę od pierwszego do pierwszego. Jak tego nie widzisz to sam żyjesz w bańce...
  już oceniałe(a)ś
  8
  3
  @jakub.kozdrowicz@gmail.com
  Dobrze to ująłeś ale mało kto się z tą opinią zgodzi (patrz odpowiedzi). Problem jest w tym, że nie jesteśmy ani przyzwoici ani mądrzy a jedynie wściekle pazerni. Na tych którzy mają mniej od nas patrzymy z pogardą. Transformacja ustrojowa przyniosła wiele dramatów (np byłe PGRy), zubożyła ogromną rzeszę ludzi 9cała tzw "ściana wschodnia"). Dlatego tak mnie wkqrwia PO, która mając ogromny potencjał, ogromne możliwości zupełnie o tych ludziach zapomniała a teraz taki dupek ma czelność kłamać, że dadzą 500zł na każde dziecko. Teraz? Teraz to mamy pozamiatane, na długo niestety bo jak to trafnie ująłeś "Człowiek głodny nie jest wolny. Jest niewolnikiem tego co mu wydziela michę." A michę daje PiS.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @zbigniewszarycz
  Oprócz głowy naładowanej hasłami trzema mieć też serce i sumienie. Żeby dać trzeba chcieć.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @disillusioned_and_in_denial.
  to było 40 lat temu a teraz te 50 razy lepiej ma również a nawet więcej każdy np Rosjanin nie mieszkający w unii.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @disillusioned_and_in_denial.
  Wszystko się Panu/Pani pomieszało. 50 razy więcej? A czego? Bogatszy i szczesliwszy bym czuł sie majac park zamiast parkingu i sprzwna komunikacje zamiast 2 samochodow w domu.
  Ubóstwo to nie jest rzecz bezwzględna. Głód, choroba Tak, ubóstwo i zniewolenie to już rzeczy osadzone społecznie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @jakub.kozdrowicz@gmail.com
  lenie, nieuki, miłośnicy browara sami się wykluczają
  lewe rączki do pracy, lewe nóżki do szukania pracy
  i ciągle boląca głowa w czasie nauki - analityku od siedmiu boleści
  bolszewia rozdaje rybki, kapitalizm wędki
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Spojrzmy prawdzie w oczy. Pokolenie urodzone po 80-tym roku nawet nie rozumie, o co chodzi. Jezdza po calej Europie, maja smartphony i w kazdym sklepie przepelnione polki towarem. I to jest jedna grupa sytych niewolnikow. Zwisa im TK, SN, i Smolensk. Druga grupa to my, pokolenie oryginalnej Solidarnosci. Zmeczeni zyciem, tu boli, tam strzyka, a tu lekarstwa drogie i na wizyte u specjalisty czeka sie pol roku. A na operacje katarakty poltora roku. To kto ma walczyc o demokracje? Nasze dzieci. Ale im sie nie chce, bo zachlysnieci demokracja za PO, nie chca teraz wszystkiego stracic w imie jakiegos tam TK czy SN.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  `