Chodzimy, pływamy, mówimy, ale nie możemy samodzielnie latać. Zazdrościmy ptakom i nikt tak jak one nie pobudza naszej wyobraźni. Wśród podglądaczy ornitolodzy cieszą się wyjątkowym uznaniem. Pewna sójka znad Wisły, wychowana blisko starej furtki, skrzypiała jak ona. Sójki potrafią naśladować lepiej niż papugi i pierwsze robią alarm w lesie. Jeśli wygrabimy z krzaków wszystkie liście, w parku Skaryszewskim przestaną śpiewać słowiki, a zwykły sznurek porzucony w polu może udusić młodego bociana w gnieździe. Obserwujcie ptaki i zbierajcie śmieci - namawia w Studiu Dużego Formatu Stanisław Łubieński, pisarz, kulturoznawca i ornitolog, autor książki 'Dwanaście srok za ogon'.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Świetna rozmowa, dzięki.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Jak przemówić do kota sąsiadów, żeby mi nie mordował kosów? Sąsiada się boję, jest po właściwej stronie. A kosy zerują na ziemi pod krzewami i są takim łatwym obiektem dla zapalonego myśliwskiego kota.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  mysikrólik waży 6 g, czyli -jak twierdzi pan Stanisław- tyle co 3 łyżeczki soli. Hm, lecę szukać wagi, bo coś mi się wydaje, że pan Stanisław przesadził, że aż trzy
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `