Ślubują życie w ubóstwie i całkowite poświęcenie Kościołowi. Dlaczego zostają zakonnicami? Autorka książki "Zakonnice odchodzą po cichu" w "Studiu Dużego Formatu"

Marta Abramowicz, Włodzimierz Nowak; Zdjęcia: Marcin Urban ; Montaż: Łukasz Carbone, Katarzyna Szczepańska; Realizacja: Magda Felis; (sk)
22.04.2018 16:53

Jej książka wywołała ogromną dyskusję. Wokół niej toczyły się debaty i spotkania, na których omawiano wpływ lektury na postrzeganie zakonnic w Polsce. Marta Abramowicz, autorka książki 'Zakonnice odchodzą po cichu', nie jest katoliczką i - jak sama przyznaje - przed rozpoczęciem pisania swojej książki niewiele wiedziała o zakonnicach. W rozmowie z Włodkiem Nowakiem opowiada m.in. o tym, dlaczego dziewczyny stają się zakonnicami? Dlaczego odchodzą z zakonów? A także wyjaśnia enigmatyczne pojęcie 'powołaniówka'. Gość 'Studia Dużego Formatu' porusza również delikatny temat, jakim są finanse Kościoła. - Opisuję historię zakonnicy, która nie miała pieniędzy nawet na gumkę do włosów. Wtedy siostra przełożona powiedziała, żeby w takim razie zgoliła sobie głowę, skoro cały czas przeszkadza jej spadający welon - mówi Marta Abramowicz.

Więcej na ten temat: religia, księża, zakonnice, Kościół

Inne

Więcej na ten temat: religia, księża, zakonnice, Kościół
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka