Prywatnie zmagał się ze swoją legendą i słabą dykcją. Na ekranie wybitny aktor i ikona polskiego kina. Kim tak naprawdę był Zbigniew Cybulski?

Dorota Karaś, Włodzimierz Nowak; zdjęcia: Marcin Urban; realizacja: Izabela Szyszka, Magda Felis; montaż: Łukasz Carbone
03.09.2017 22:41

Dziś w 'Studiu Dużego Formatu' porozmawiamy o Zbigniewie Cybulskim i jego podwójnym życiu. Ikona kina, kultowy Maciek Chełmicki z 'Popiół i diament' - prywatnie cierpiał na nerwicę natręctw i kompleksy z powodu swojej sylwetki. Przez wiele lat zmagał się ze swoją legendą, słabą dykcją i wciąż gubił swoje słynne ciemne okulary. O polskim Jamesie Deanie Włodzimierz Nowak rozmawia z Dorotą Karaś, autorką książki pt. 'Cybulski. Podwójne salto'. - Największym wyzwaniem przy pisaniu mojej książki było to, żeby zrekonstruować dzieciństwo Cybulskiego i to, co robił w czasie wojny. Wiedziałam, że to były dramatyczne losy i traumatyczne dla niego zdarzenia. (...) Pod koniec pisania książki znalazłam zapiski wojenne jego stryja i dzięki nim udało mi się dowiedzieć, jak ta wojenna tułaczka braci Cybulskich wyglądała - opowiada Dorota Karaś. Kim był i skąd się wziął Zbigniew Cybulski? Skąd wzięła się u niego pasja do motocykli? I dlaczego Gdańsk odgrywał w życiu Cybulskiego ogromną rolę? Oglądajcie 'Studio Dużego Formatu'.

Więcej na ten temat: zbigniew cybulski, duży format, aktor

Inne

Więcej na ten temat: zbigniew cybulski, duży format, aktor
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka