- Mam wrażenie, że poszedłem wczoraj do pracy. Wyszedłem i... minęło 20 lat - mówi Wojciech Kozłowski, dyrektor generalny Baziółek. Jego firma zajmuje się produkowaniem ziół w doniczkach. Zaczynali, można powiedzieć, tradycyjnie - od sałaty, bazylii, pietruszki czy szczypiorku. Dziś w ich asortymencie znajdziemy m.in. pachnotkę, szczaw czy rukiew wodną. W planach jest sprzedaż kolejnych rodzajów ziół. To Baziółka nauczyły Polaków jeść zioła, ale to wciąż za mało. Rozmówca Agi Kozak stawia przed sobą kolejne cele. - Wciąż jesteśmy na początku drogi. Opierając się na liczbach, rocznie w Polsce jemy około pół doniczki ziół na mieszkańca. Dla porównania, Szwedzi jedzą rocznie średnio cztery doniczki. Więc to pokazuje, że mamy co robić - mówi Kozłowski. Czy przekonałby Polaków do jedzenia solirodu? Skąd pochodzą najlepsze zioła? Oglądajcie nowy odcinek 'DeGustacji'.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Tytuł z powietrza wzięty. Żeby mocniej nie rzec. Polacy zawsze jedli zioła - z przydomowych ogródkow,działek i doniczek na parapecie. Tylko kiedyś nie kupowało się gotowych ziół w doniczce w markecie, a sadziło kawałek pietruszki, siało koper, lubczyk itp. To, że nie było marketowej bazylii nie znaczy, że nie było ziół!
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  Ale to z ziołami nie ma zbyt wiele wspólnego...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Raczej: "To on nauczyl Polakow jesc ziola".
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Pierwsze słyszę o gościu i jego marce.

  Może po prostu "nauczył warszawiaków jeść zioła"? Bo my, na prowincji, siejemy w doniczkach i jemy zioła od zawsze :)
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  chyba ja tego gościa zainspirowałem, nie wiedział a ja już jadłem różne "zielska"
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  "To on nauczył Polaków jeść zioła."
  A Polacy Francuzów jeść widelcem...
  @lepetitprince
  Otóż to, w punkt! A Bona Sforza to jak rozumiem zniknęła z kart historii, tera je Wojciech Kozłowski.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A kto nauczyl Polakow: palic "ziola" ? ;-)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Bzdura z uczeniem od podstaw!!! Pokrzywa, mlody mlecz, liscie malin, koper, pietruszka, liscie nasturcji - to i wiele innych zawsze bylo i nikt nie musi sie czuc zbawiony ale chetnie douczony, podstawy byly i fajnie, ze sie dzieje. Dominikanom i Bonifratrom mozemy wszyscy mozemy buty czyscic - jak pozbyuc sie kaszlu? Oni wiedza od 1000 lat i nie powiedza.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `