Gdybyśmy dodali lata, które goście Agnieszki Kublik przepracowali w Trójce, otrzymalibyśmy wynik 72. Przez ten okres wspólnie przeżywali lepsze i gorsze chwile. Mają wiele wspomnień i opowieści związanych z pracą przy Myśliwieckiej. Zgodnie podkreślają, że w radiowej Trójce czuli się jak w domu, a kolegów i koleżanki z pracy traktowali jak rodzinę. Magda Jethon opowiedziała o swoim pierwszym dniu pracy w Trójce, Michał Nogaś przyznał, że zdarzyło mu się zasnąć nad montażem dźwięku, a Jerzy Sosnowski przypomniał desperackie próby obrony popołudniowych obiadów z żoną. Dziś łączy ich m.in. to, że już nie pracują w Trójce. W 'Kublikacjach' opowiedzieli, czy wciąż zdarza im się słuchać audycji, co myślą o dzisiejszej Trójce, a przede wszystkim postarali się odpowiedzieć na pytanie, dokąd obecnie zmierza radiowa Trójka.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jestem młodszy od Trójeczki o niecałe 2 tygodnie. Słucham od wczesnych lat 70tych . Maria Czubaszek i jej Kazio kształtowali moje poczucie humoru. Piotr Kaczkowski, Marek Gaszyński, Jerzy Kordowicz kształtowali mój gust muzyczny. Przy pierwszych listach Niedźwiedzia poznawałem jak smakują dziewczyny. I nikt nawet w najgorszym dupsku socjalizmu nie wykazywał tak wielkiej zapalczywości w indoktrynowaniu mnie. Nie mogę słuchać sapiącego gościa, który uczy mnie jak mam kochać Polskę. Albo drugi lisim modulowanym głosikiem przesłuchuje sobie podobnych. Dopóki p. Mann dla dorosłych i dla dzieci w piatęk prowadzi Program Trzeci słucham wybiórczo. Jeśli tego zabraknie to gaszę światło. Przeczekamy.
  @Baltek

  prze3mamy!
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  @Baltek
  Ja też już słucham tylko Manna. Smutne,
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @Agnieszka Maksym
  Rano - tylko Manna w piątki. Poza tym słucham Piotra Kaczkowskiego (jeżeli akurat mogę) i innych audycji stricte muzycznych.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @Baltek
  Zazdroszczę
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @jkdino49
  A jak słuchasz innych audycji to potem się z tego spowiadasz ?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  ZAŁOSNE TO JEST, A ten poprzedni namiestnik pisowski , sobaka, widocznie dobrze rozwalał skoro dziś dostał do niszczenia całe radio , chciałbym by ten horror, to upodobnianie mojego radia do radia z czasów Szczepańskiego , tyle że jeszcze bardziej brutalnie jeszcze bardziej traktują nas jak durniów, ale w jakim celu produkują sobie tylu przeciwników, bo przecież nie ma chyba stałego słuchacza , który to coś ,co oni nazywają dobrą zmianą, polubił.
  @tad-tad
  Pisbolce nie boją się produkowania przeciwników przez niszczenie Trójki. Oni się po prostu mszczą i z tego czerpią satysfakcję. Wiedzą, że ich zwolennicy albo radia nie słuchają, albo słuchają ichnie szczekaczki. A nawet gdyby mieli na tym stracić, to nadrobią wśród mądrych inaczej srebrnikami z podatków swoich przeciwników.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Sosnowski jak zwykle w punkt. Tym ciemniakom i świetlikom nigdy k... nie wybaczę, że go z Trójki za poglądy wyrzucili, zachowując się jak ostatnie stalinowskie politruki. Super głos, błyskotliwa inteligencja, zaangażowanie. Nie da się go zastąpić.
  Dla mnie aktualna sytuacja Trójki przypomina trochę sytuację kultury polskiej pod zaborami (oczywiście przy zachowaniu proporcji). Trzeba walczyć o zachowanie "substancji" - i to zarówno radiowcy, jak i słuchacze.
  @rustiqal
  Z drugiej strony środowisko Wyborczej jest sojusznikiem na którego trzeba uważać. Wyraźnie widać, że chcą ze sprawy zawłaszczenia Trójki przez "dyktaturę prawicowych ciemniaków" zrobić kolejny polityczny oręż do walki z PiS-em i traktują ją dość instrumentalnie. Krótko mówiąc, chcą ją wciągnąć do swojego "okopu". A to może Trójce tylko zaszkodzić, bo Trójka jest instytucją kultury, a nie polityki.
  już oceniałe(a)ś
  1
  5
  @rustiqal
  :))
  Wszyscy wszystkich chcą wciągnąć do okopów. tak chyba myśli "mięso armatnie" ;>
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Przy Myśliborskiej???????????
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  I to jest problem pisu bo praw fizyki nieda sie zmienic ustawa nawet jesli pisowki TK wyda pozytywna opinie.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Trójki zaczęłam słuchać na początku lat 70. będąc nastolatką, i zostałam jej wierną słuchaczką. Wpisała sie w moje gusta i poglądy, zawsze była częścią mojego domu, mojego życia. Teraz gdy nadszedł czas kolejnej zmiany politycznej, ja już jestem młodą emerytką, a Trójka mam nadzieję, nigdy na emeryturę nie przejdzie, życzę sobie, słuchaczom i pracownikom Trójki (byłym i obecnym) by się odrodziła gdy tylko będzie to możliwe.
  Słucham Trójki wybiórczo, trzymam kciuki za "ostatni" bastion, pana Manna. I pozostaje mi tęsknota za dawnym klimatem... i głosem pana redaktora Nogasia, który tak uwodzicielsko opowiadał o książkach, że wydałam małą fortunę na ebooki (niczego nie żałuję :)
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Jerzy Sosnowski i Michał Nogaś to jedni z najlepszych dziennikarzy w Polsce (jako przykład wystarcza choćby jaskrawy kontrast pomiędzy nimi a prowadzącą ten wywiad Agnieszką Kublik - nie sposób, żeby nie rzuciło się w oczy, jak bardzo inna jest jej kultura zawodowa).

  Pozbycie się J. Sosnowskiego i M. Nogasia z Polskiego Radia było tak rozbrajająco bezmyślne, że aż ręce opadają.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Jak miło posłuchać i popatrzeć na ukochanych dziennikarzy Trójki. Bez dawnej Trójki czuję się jak bez ręki. Bardzo brakuje mi wszystkich audycji prowadzonych przez dziennikarzy, którzy odeszli. Uważam panią Jethon za geniusza radiowego. Za jej czasów radio było spójne i na najwyższym poziomie. Słuchałam Trójki przez 24 godziny, teraz muszę co i rusz wyłączać. Od opowieści pana Nogasia o książkach byłam uzależniona, teraz nie da się słuchać. Dobrze, że jest tutaj. Pozdrawiam serdecznie wszystkich byłych dziennikarzy Trójki.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  `