- Jesteśmy w niebezpiecznym momencie tworzenia nowych kanonów kultury a kultura nie powinna podlegać sztywnym regulacjom. Nie powinna być kodyfikowana. Powinna być niepodległa od polityki, zmieniających się ministrów kultury. To ważne zwłaszcza w przededniu obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości bo kultura od zawsze była nośnikiem polskiej tożsamości - mówi Ilona Łepkowska. Scenarzystka i pisarka przekonuje, że to możliwe aby kultura dotarła do każdego Polaka. - Jeśli ktoś idzie na spektakl, który jest komedyjką to już jest dobrze, bo on wyrabia pewne przyzwyczajenia. Jest szansa, że pokocha ambitny teatr. Jeśli pracownica z PGR-u spod Kętrzyna przeczyta dziesięć Harlequinów, jest szansa, że potem sięgnie po Grocholę, a potem do Miłoszewskiego. Łepkowska i ruch Kultura Niepodległa postuluje m.in. kulturę bez cenzury, apolityczną.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
czyżby Pani Ilona uwolniła się ze szponów bronisława vel sławka? kamiennego domu, grobu i jego zajebiście dobranych kreacji,które idealnie wchłaniały ją jako kompost pod wybujałe "ZOBACZCIE CO ZA ZWIĄZEK "
Zdaje się, że Łepkowska ma spory udział w zwycięstwie PiS-u! Śmieszą mnie ci ludzie jak T. Lipiński, Staniszkis, Meller, którzy tak znakomicie pluli na PO i Tuska, a teraz budzą się z ręką nawet nie w nocniku, a w szambie, tylko dlaczego wciągnęli w to nas wszystkich?!
Czy mąż Czesław podzieka pani zdanie?
Ruszyć rozumek trzeba było. Nie masz w sobie gracji.
Pisiulka Łepkowska z niebieskimi pazurkam poucza Polaków czym jest kultura! Brawo!
Pani Ilono ma nas Pani za bandę durni? Czy to jakaś inna Łepkowska na prośbę prezesa Kurskiego pracowała i pracuje nad nowym serialem historycznym dla TVP1?
A co jeśli Polska to kraj samych Tylaw, Szczucinöw, Jedwabnych itp. siedlisk kołtuńskiego suwerena?
`