W dzisiejszym odcinku programu 'Crash test' do samochodu Dominiki Wielowieyskiej wsiadł Bartłomiej Sienkiewicz. Czy były minister MSW w rządzie Donalda Tuska ma pomysł, jak zachęcić młodzież do udziału w manifestacjach? W jaki sposób ratować demokrację w Polsce? I czy z trollami w internecie można wygrać? Zobacz.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
To trzeba było te młode mózgi kształtować. Kształtować, nie indoktrynować. Nie wiem czy kolejne rządy po 89r zawarły pakt z klerem, że nie będą budować społeczeństwa obywatelskiego, edukować młodych do życia w demokracji ? Tak to wygląda. Dorosły kolejne roczniki po 89 bez poczucia podmiotowości, umiejętności krytycznego myślenia. Oddaliście młodych KK. Nigdy nie stawaliście w ich obronie, kiedy na silę wleczono ich do kościoła podczas zajęć. Kiedy każda lekcja w szkole zaczynała się od modlitwy i ojciec dziecka nie chciał tego, żądał przestrzegania prawa, to państwo nie stanęło w jego obronie. Dziecko musiało zmienić szkołę. Takich sytuacji było tysiące, w których młodzi ludzie zostali zostawieni na pastwę kleru i dewotów. Nikt, żadna władza nie pokazała im, że państwo stoi na staraży ich praw.Takich ich wychowaliście, takich ich macie.
już oceniałe(a)ś
31
0
Odpowiadam Dominiko dlaczego wśród protestujących nie ma młodych. Otóż młodzi 20-30 latkowie - znający Europę, ale nie znający PRL-u - nie rozumieją dlaczego Polska jest inna (gorsza) niż Wlk. Brytania, Niemcy, Francja czy Holandia. Nie rozumieją dlaczego dochód narodowy (i zarobki) są w Polsce 3 razy niższe na osobę niż w tych krajach, a polska administracja i służba zdrowia jest kiepskiej jakości, co znają z autopsji. Nie rozumieją konsekwencji dziedzictwa stosunków pańszczyźnianych I RP, zaborów i PRL-u. Nie chcą pracować za płacę minimalną przez kolejne 20 lat, aż dogonimy Niemcy w poziomie dochodu narodowego na głowę. Dlatego dystrybucyjna i anty-elitarna polityka PiS cieszy się tak wielkim powodzeniem w Polsce. W czasach cyfryzacji (młodzi wiedzą wszystko o bogatych) i globalizacji (bilet lotniczy do Londynu kosztuje 50 euro - w PRL-u to była pensja nauczyciela) syn dziwi się ojcu, który wspomina, że kiedyś w sklepie był tyko ocet. "Tato, no co ty, w TESCO tylko ocet ?".
już oceniałe(a)ś
6
0
Pan Sienkiewicz jest świetny. Dlaczego nie pojawia się w niedzielnej audycji Pani Wielowieyskiej ? Jego zdolność do analizy i syntezy zjawisk na polskiej scenie politycznej przyrównalabym do błyskotliwości senatora Borowskiego. W nieco młodszym wydaniu. Wielka szkoda,ze afera tasmowa i zgrzebność naszego społeczeństwa pozbawiła Polskę takiego polityka. Ale może nie wszystko stracone ?
już oceniałe(a)ś
0
0
Nie można było wydrukować wywiadu? Komu potrzebne filmy nagrywane w jeżdżącym bez sensu w kółko samochodzie?
już oceniałe(a)ś
0
2
Pan Sienkiewicz przyczynił się bardzo do przegranej PO w wyborach. Afera związana z podsłuchami w Sowie to jego porażka. Po takim numerze ktoś kto był ministrem SW nie powinien pokazywać się publicznie a co dopiero wypowiadać. To, że regularnie zabiera głos świadczy o tym, że nic nie zrozumiał,a przede wszystkim nie ma dystansu do tego co znaczy. pora zamilczeć.
już oceniałe(a)ś
1
8
Panie ministrze za pańskich i pana Tuska czasów sytuacja była podobne i dzięki temu nie udało się ukrócić powstania wielu afer .I właśnie dla tego , że nic się nie zmienia od dziesięcioleci Polska nie może stanąć na przysłowiowe nogi a jedynie jednostki wierne partii stają się "elitą " i milionerami a zwykły naród ubożeje .
@bardo16
Jakich afer? Zegarek Nowaka? Przekleństwa Sienkiewicza? 500 zł za kolację dwóch ministrów?

* A teraz jest raj? Żona Ziobry została szefem marketingu w wielkiej spółce ubezpieczeniowej choć nie wie co to jest marketing, ale bierze co miesiąc 30-50 tys. za udawanie, że coś robi.
* Rydzyk dostał 100 mln. na "muzeum". A już wcześniej dostał masę forsy, np. 26 mln. na geotermię, która w tych rynkach technicznych i geologicznych nie może sprawnie działać.
* 1 mld na "samochody elektryczne", czyli na synekury, bo w Polsce nikt nie ma technologii, która by pozwoliła wybudować fabrykę samochodów, obojętne jakich.
* 250 mln na partyjną propagandę dla "Fundacji Narodowej".
* Miliony dla PiSiowych tabloidów od państwowych spółek, w tym od spółek zbrojeniowych.

Problem polega na tym, że PiSiemu elektoratowi wisiało 250 tys. lewych dochodów Hoffmana, a oburzał się legalnie kupionym zegarkiem Nowaka. Nie oburzają się na 50000 za makijaż Szydło, a oburzali się kolacją dwóch ministrów po 250 zł na głowę.
już oceniałe(a)ś
7
1
@waldek_xyz
nie oburzają się, bo dostają 500 zł. Myślą: pis doi kasę, ale nam dziadom jakiś ochłap też daje, więc wybaczamy.
już oceniałe(a)ś
4
0
@waldek_xyz
Równie dobrze mogę wyliczyć dziesiątki przekrętów za PO , podobnych i o większym wymiarze , ale sądzę , że i tak ciebie nie przekonam .Ja w swojej wypowiedzi nie chwalę PIS ani nie krytykuję PO , stwierdzam jedynie , że oni wszyscy są tyle samo warci co ich "uczciwe" przedwyborcze zapewnienia .
już oceniałe(a)ś
1
0
Zdanie Sienkiewicza o kupie kamieni dało Pisowi więcej wyborców niż pisowskie fora. Taka jest prawda.
dodajmy - zdanie zmanipulowane przez pisowską propagandę
już oceniałe(a)ś
4
1
@kot.prezesa
Ależ nic nie trzeba było "manipulować".

Cytuję przykładowo z Gazety Wyborczej:

"Belka i Sienkiewicz mają rację. Państwo, a na pewno niektóre jego agendy, to ''ch..., dupa i kamieni kupa''. Z tych właśnie kamieni bohaterowie afery taśmowej, jakkolwiek nieporadnie, jakkolwiek na podsłuchu, próbowali poskładać jakąś całość"

I drugi tekst, Olejnikowej

"Pomimo że rozwijamy się gospodarczo, że jesteśmy krajem, który jest podziwiany w Europie - u nas jest "ch..., d... i kamieni kupa", cytując Bartłomieja Sienkiewicza, który tak się wyraził o stanie państwa w restauracji Sowa & Przyjaciele".

Co tu jeszcze trzeba "manipulować"?
już oceniałe(a)ś
1
0
Niestety to jest pokłosie "waszych błędów", typu: zegarki i teoretyczne państwo, Teraz pracujcie, pracujcie.
już oceniałe(a)ś
1
14
`