- Nie wszystkie decyzje I prezes SN są dla mnie zrozumiałe - stwierdził Igor Tuleya, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie. Jako jedną z głównych wskazał fakt, że w gorącym okresie dla SN Małgorzata Gersdorf poszła na urlop. Zwrócił również uwagę na to, że w manifestacjach w obronie SN biorą udział sędziowie sądów okręgowych czy administracyjnych. Nie ma wśród nich sędziów SN. W rozmowie z Dominiką Wielowieyską szczerze przyznał, że 'będzie bardzo dobrze, jeśli wciąż pozostanie sędzią'. Jednocześnie odparł ataki mówiące o ty, że sędziowie biorący udział w manifestacjach robią coś niezgodnego z postawą. - Ich udział, to nie jest nic złego. To obrona konstytucji i prawa - mówił. Jak kształtuje się przyszłość sądownictwa w Polsce? Czy Trybunał Sprawiedliwości może opóźnić wejście w życie ustawy o SN? Zobacz nowy odcinek 'Crash testu'.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Po prostu porządny człowiek.
  już oceniałe(a)ś
  53
  0
  Pan sędzia Tuleja jest przyzwoitym i mądrym człowiekiem.
  @exxx2015
  Pan sędzia Tuleja ma rację.
  Jednak nie odbieram też racji prof. Gersdorf czy innym sędziom SN. Nie znam ich konkretnych motywów, a wierzę w słuszne intencje.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Czuję i myślę tak samo. Sędzia Tuleja jest mądry i odważny.
  już oceniałe(a)ś
  43
  0
  Słyszałam kiedyś, że człowiek kulturalny wobec chamstwa jest bezsilny. A sędzia Zabłocki rzekł: gdy cwany gracz może przegrać wywraca stolik. Można sparafrazować: PiS wywraca kolejny stolik.
  @entasis2
  Po pierwsze: człowiek kulturalny jest chamstwa jest bezsilny tylko w bezpośrednim starciu.
  Po drugie: sędzia Zabłocki nie powiedział "cwany gracz", a gracz silniejszy wtedy gdy przegrywa, wywraca stolik.
  Reasumując: z silnym chamem nie wygra się w b e z p o ś r e d n i m starciu.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @entasis2
  Wobec bezceremonialnego demolowaniu wszelkich instytucji demokratyczny i zwykłego chamstwa jedyną na prawdę potężną bronią jest przyzwoitość. W krótkim terminie efektów nie widać, ale długofalowo zdecydowanie tak.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Ja jeszcze nie słuchałem tej rozmowy, ale na podstawie WSZYSTKICH znanych mi wypowiedzi pana sędziego Tulei uważam (poniekąd w ciemno), że to człowiek mądry, odważny i absolutniue uczciwy..
  Stanislaw Remuszko
  remuszko@gmail.com, 504-830-131
  już oceniałe(a)ś
  29
  0
  Swieta racja.

  A totalna opozycja podkulila ogony zamiast oglosic masowe demonstracje uliczne w obronie SN. Zidiocieli.
  @manka
  Może to skutek wcześniejszego krytykowania opozycji za udział w manifestacjach oddolnych.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Sędzia Tuleya to przyzwoity facet, chciałbym żeby wszyscy prawnicy mieli takie zasady jak on i tyle refleksji na temat tego jak w zyciu postepować.
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  Teraz kiedy walce Pisu przyspiesza nic tylko się przykuć I czekać jak najszybszej reakcji Europejskiej Sądu Sprawiedliwości .
  @Maria Dzięcioł
  I się nie doczekamy...
  już oceniałe(a)ś
  0
  4
  `