"Choroba prezesa wyraźnie pokazuje, że mamy w Polsce jedynowładztwo". Michał Kamiński u Dominiki Wielowieyskiej

Dominika Wielowieyska, Michał Kamiński; Realizacja: Maciej Czajkowski; Zdjęcia i dźwięk: Marcin Tynkowski; Montaż: Paweł Gil (ii)
07.06.2018 19:06

Gościem w programie Dominiki Wielowieyskiej był poseł klubu PSL-Unia Europejskich Demokratów Michał Kamiński, były współpracownik Jarosława Kaczyńskiego.

O plotkach narastających wokół choroby Jarosława Kaczyńskiego:
Trudno dziwić się plotkom w sytuacji, gdy ludzie mają cały czas różne komunikaty. A trudno uznać miesiąc w szpitalu za rzecz błahą. Na razie prezes przypomina Yeti?ego, o którym wszyscy mówią, a nikt go nie widział.

O sytuacji wewnątrz PiS:
Z rozmów, jakie prowadzę wynika, że w samym PiS, poza komunikatem, że publicznie mają mówić, że wszystko jest super, to ludzie są odcięci od wiadomości o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Tam jest naprawdę ścisły szlaban.

O praworządności w Polsce:
Do Brukseli przyjeżdża Czaputowicz i pokazuje dobrą wolę. Przyjeżdża Szymański i pokazuje dobrą wolę. Na pytanie jakie konkretnie Polska podejmie kroki ? wzruszają ramionami.

O tarciach wewnątrz obozu prawicowego:
Walka wewnątrz PiS-u jest bardzo wyraźna. Do tej pory frakcje walczyły o ucho prezesa. Dzisiaj widać, że ugrupowania wewnątrz PiS koncentrują się na tym, jak zbudować własną siłę.

Inne

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka