"To wyborcy, od których niewiele zależy. I nikt nimi się nie zajmuje". Artur Barciś nie tylko o proteście w Sejmie

Artur Barciś, Dominika Wielowieyska; Realizacja: Maciej Czajkowski; Montaż: Paweł Gil
10.05.2018 14:18

O wykluczeniu Romana Polańskiego ze składu amerykańskiej Akademii Filmowej
Z jednej strony - zrobił źle i to nie podlega dyskusji. Z drugiej strony - trochę późno sobie o tym przypomnieli. 40 lat minęło, Roman Polański wielokrotnie już za to odpokutował... TO odgrzewanie kotleta, który jest już tak stary, że go prawie nie ma. (...) Roman Polański zrobił źle i to nie podlega dyskusji. Ale na pewno już karę poniósł. I ciągle ją ponosi.

O proteście opiekunów osób niepełnosprawnych
To ślepy zaułek. Niepełnosprawni mają rację, mają ją od lat. To trwa. (...) Jest ich stosunkowo mało, nie mają jak krzyczeć. Są wyborcami, od których stosunkowo niewiele zależy. I po prostu nimi nikt się nie zajmuje. A są to rzeczy absolutnie tragiczne. (...)A rząd naobiecywał tyle wszystkiego i pewnie ma w kieszeni kolejne obietnice przed kolejnymi wyborami. (...) I po prostu rząd nie ma z czego wziąć. (...) Boję się, że ten protest niczego nie da.

O pomniku katyńskim w New Jersey
To konsekwencja tego, jaką opinię ma polska w świecie. Jeżeli w serialu 'Homeland' w ostatnim odcinku pani prezydent wygłasza mowę, w której Polskę podaje jako przykład kraju, w którym demokracja upada, czyli to zostaje utrwalone w sferze popkulturowej. To potem takie rzeczy się wykorzystuje. I jeżeli jesteśmy postrzegani jako antysemici i ludzie nieczuli to tak się dzieje. (...) Ten burmistrz jest zadziorny i raczej za Polakami nie przepada. A z drugiej strony Polacy są jego wyborcami. Więc on będzie musiał się z tym liczyć.

O niespodziewanym starcie warszawskiej samorządowej kampanii wyborczej
Generalnie to jest niezgodne z prawem. Do tego, że niezgodnie z prawem postępują przedstawiciele PiS-u to się przyzwyczaiłem. Ale nie chciałbym, żeby przedstawiciel PO czy Nowoczesnej też postępował niezgodnie z prawem. To mi się nie podoba, bo ja jestem legalistą.

O szansach Patryka Jakiego na wygraną z Rafałem Trzaskowskim w wyborach prezydenckich w Warszawie
Uważam, ze Jaki nie ma szans w Warszawie. Chociaż gadanie, że nie ma szans usypia część wyborców, którzy mówią: a... i tak Trzaskowski wygra. (...) Ja się obracam w środowisku, w którym zwolenników partii rządzącej jest może 5 proc., więc być może nie wiem czegoś. Może się okaże, że w Warszawie jest mnóstwo ludzi, którym się podoba, że PiS rządzi.
Bardzo lubię Rafała Trzaskowskiego i uważam, że to jest świetny polityk. Od bardzo dawna. A on zupełnie o tym nie wie. (...) A Patryka Jakiego nie potrafię polubić. Choćbym nie wiem, jakbym chciał, to i tak nie dam rady.

Więcej na ten temat: Patryk Jaki, roman polański, niepełnosprawni

Inne

Więcej na ten temat: Patryk Jaki, roman polański, niepełnosprawni
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka