"Oni wypłacają sobie miliony, a nam dają 300 złotych na wyprawkę do szkoły". Jakub Bierzyński o nowych propozycjach PiS

Jakub Bierzyński, Dominika Wielowieyska; Realizacja: Maciej Czajkowski; Montaż: Paweł Gil; (sk)
19.04.2018 19:19

Jakub Bierzyński o notowaniach dla PiS: Są duże rozbieżności pomiędzy badaniami z jednej strony robionymi przez Millward Brown i IBRIS, które są ze sobą zbieżne co do trendów. Z drugiej strony mamy badania Kantar Public i CBOS, które pokazują o wiele lepszą pozycję PiS. Te, które pokazują znaczny spadek PiS-u są robione przez telefon. Te pokazującą stabilną sytuacją są badaniami robionymi bezpośrednio z respondentem.

O nagrodach dla ministrów: Kwestia pomysłu, jak sobie poradzić z kwestią kryzysu związanego z nagrodami, jest bardzo zła. Jarosław Kaczyński popełnił wiele błędów. Przede wszystkim podważył swoją własną władzę i w wymiarze racji, czyli legitymizacji tej władzy i w wymiarze siły, czyli sprawczości. Okazał się człowiekiem słabym, wahający się, niepewnym, który poszedł na konflikt z własnym obozem politycznym.

O nowych propozycjach socjalnych PiS: To jest budowanie pewnej ramy pojęciowej. Z jednej strony może być to świetny godnościowy program socjalny, tak jak w przypadku 500 plus. Ale wtedy, kiedy mamy narrację o rewolucji moralnej. Jednak w momencie, w którym te propozycje są w obronie od zarzutów korupcyjnych na masową skalę i uwłaszczanie się na państwie, to jest kiełbasa wyborcza.

Więcej na ten temat: Jakub Bierzyński, pieniądze, nagrody, PiS, polityka

Inne

Więcej na ten temat: Jakub Bierzyński, pieniądze, nagrody, PiS, polityka
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka