Monika Jaruzelska, córka gen. Wojciecha Jaruzelskiego, zamierza startować z list SLD w wyborach samorządowych. Z lewej strony sceny politycznej pojawiają się głosy, że w ten sposób chce bronić swojego ojca i jego towarzyszy. - Ja powiedziałam, że w sprawie ojca ja nic nie będę robić (...) Do historii i tak przejdzie jako generał, a gdyby nawet miało być tak, że nie jako generał, to był żołnierzem. Dla niego to było najważniejsze - mówi Monika Jaruzelska. W programie Dominiki Wielowieyskiej odniosła się też do największego konkurenta Sojuszu Lewicy Demokratycznej, czyli Partii Razem. Na zarzut prowadzącej programu, która zauważyła, że na SLD ciąży najwięcej afer, odpowiedziała bardzo stanowczo.

Czy wierzy w koalicję SLD-Razem? Co uważa o połączeniu sił Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej? Jakim samorządowcem chce być Monika Jaruzelska?
Więcej
  Komentarze
  Pani Moniko! Ma Pani rację. Pani Ojciec zapisał się w historii jako GENERAŁ i żadna PiSowska ustawa tego nie zmieni.
  już oceniałe(a)ś
  33
  7
  Jaruzelski był postacią wielowymiarową, żadna prosta, jednoznaczna ocena tego nie obejmie. Są w jego politycznym życiorysie i sprawy ciemne, wręcz haniebne, i wieloznaczne, i chwalebne. Do haniebnych pewnie należy zaliczyć jego rolę w najeździe na Czechosłowację i wydarzeniach grudnia 1970; do wieloznacznych, trudnych do oceny ze względu na ogromne skomplikowanie, zaliczyłbym stan wojenny - kto wie, czy nie była to najlepsza wówczas decyzja; jednoznacznie pozotywna jest jego rola w "rozmontowaniu" twardej linii Biura Politycznego po stanie wojennym oraz stworzenie warunków do przemiany ustrojowej. Degradowanie go w tej chwili, obrzucanie kalumniami przez dzisiejszych "bohaterskich" antykomunistów, o których zazwyczaj nie było słychać, gdy komunizm był naprawdę groźny, jest małe i żałosne jak cała pisowska władza.
  już oceniałe(a)ś
  24
  2
  Pani Moniko, jest pani wlasciwa osoba we wlasciwym miejscu. Trzymam kciuki.
  już oceniałe(a)ś
  14
  4
  Propagowanie sowieckich generałow powinno być tak samo karane jak propagowanie autorytaryzmów: komunizmu i faszyzmu, i innych -izmów...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Smutne, że będąc osobą, która ma wykupioną aktualną prenumeratę jestem zarazem osobą, której komentarz (żadnej mowy nienawiści, żadnych wulgaryzmów czy pomówień) nie jest widoczny ani wśród najnowszych, ani wśród popularnych. Napisałem go, lecz go nie ma. Demokracja?
  @vg
  Prosze napisac jeszcze raz bo mnie pan zaciekawił.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A to dziwne... Ostatnio pod artykułem o jaruzelskiej było 312 pozytywnych komentarzy, takich wpisów z kopiuj-wklej, typu "Super kobieta, brawo", "Trzymam kciuki"...
  Ogarnęła się sfora, że ludzie tego nie łykną i proszę - co drugi tylko megapozytywny, nawet kilka neutralnych...

  W Polsce, córka jaruzelskiego? 312 pozytywnych komentarzy?! Buahahaha!

  Ja ostatni raz kupiłem wasz abonament. Za jej waszą promocję nigdy więcej!
  @bialywywiad
  Poszedl won Smieciu moralny !!!
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @bialywywiad
  Nie kupiłeś abonamentu, tylko Szefernaker ci kupił.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @bialywywiad
  Poruszanie różnych tematów to nie promocja.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  glimar
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Przejdzie do historii jako komunista, obrońca ustroju totalitarnego, człowiek który się pogubił w życiu i napisał złe karty w historii Polski. Ale nie jako morderca.
  @star-y-pisior
  Nie jako morderca bezpośrednio, ale jako ten, który de facto nadzorował system, w którym morderstwo było traktowane jako kolejny dzień w biurze. Do historii zaś przejdzie jako synonim hańby, zdrady i totalitaryzmu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @vg
  Może trochę okładów na główkę? Najlepiej z lodem. Nie wiem, czy pomogą, ale może zaszkodzą.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0