"Premier Morawiecki trwa w uporze nie chrześcijańskim, ale wręcz nieludzkim". Ks. prof. Alfred Wierzbicki o stanowisku Polski ws. uchodźców

Ks. prof. Alfred Wierzbicki, Dominika Wielowieyska, Zdjęcia: ;Montaż: Paweł Gil; Realizacja: Maciej Czajkowski
04.01.2018 19:20

- Kornel Morawiecki, mówiąc o przyjmowaniu uchodźców, zachował się jak prawdziwy chrześcijanin. Z kolei premier Mateusz Morawiecki trwa w uporze nie chrześcijańskim, a wręcz nieludzkim - uważa ks. prof. Alfred Wierzbicki. I dodaje: - Pomiędzy chrześcijaństwem a islamem są różnice, ale obie te cywilizacje nie muszą się zderzać ze sobą. Gość Dominiki Wielowieyskiej odniósł się także do zapowiedzi obecnego premiera Polski Mateusza Morawieckiego, który zamierza 'rechrystianizować Europę'. - To jest tylko takie gadanie. Bo niby, jakimi instrumentami premier Rzeczpospolitej Polskiej miałby uczyć śpiewać na nowo, powiedzmy Francuzów czy Belgów, kolędy? - pyta ks. Wierzbicki.

W programie poruszona została także kwestia wypowiedzi Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głodzia, który podczas pasterki powiedział, że 'polskich spraw nie rozstrzygnie ani ulica, ani zagranica, ani ręka podniesiona w Brukseli'. - To jest rzeczywiście wypowiedź polityczna i zaskakująca. Tego typu opinie nie powinny mieć miejsca podczas homilii - uważa ks. Alfred Wierzbicki. Czy polski kościół jest podzielony politycznie? Oglądaj nowy odcinek 'Crash testu'.

Inne

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka