"Wierni są podzieleni, jak reszta społeczeństwa" - Tomasz Terlikowski w Crash Teście zdradza kogo popierają polscy biskupi

Tomasz Terlikowski, Dominika Wielowieyska; Realizacja: Maciej Czajkowski; Montaż: Paweł Gil
14.09.2017 20:00

W najnowszym odcinku Crash Testu Dominika Wielowieyska gości Tomasza Terlikowskiego, od którego stara się dowiedzieć, co łączy Episkopat Polski z polityką. -Większość biskupów jest bliżej PiS-u niż PO, ale nie wszyscy - twierdzi Terlikowski. Zauważa jednocześnie, że podział widoczny jest także wśród wiernych. - Pogłębiający się spór jest niebezpieczny dla wspólnoty Kościoła katolickiego - stwierdza. O tym, dlaczego Episkopat nie naciskał w sprawie zaostrzenia prawa antyaborcyjnego w Polsce oraz czy kolejny znany duchowny dostanie od przełożonych zakaz wypowiadania się do mediów dowiecie się w najnowszym 'Crash Teście'.

Biskup Tadeusz Pieronek niedawno w programie Justyny Dobrosz-Oracz 'I kto tu rządzi?' zaznaczał, że Kościół zdecydowanie za słabo uczestniczy w debacie publicznej. Z kolei w 'Temacie dnia' dr hab. Sławomir Sowiński podkreśla, że 'Kościół nie jest dzisiaj aktorem politycznym. Jego zadanie jest inne'.

Inne

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka