'Boję się, czy głosy będą prawidłowo oddane. Apelujemy do wyborców, żeby nie bawili się w dopisywanie różnych znaczków w kratce' - mówi przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. Wojciech Hermeliński zdradza jakie miny musiał rozbrajać przed wyborami. Czy obawia się fałszerstw wyborczych? A może okupacji PKW? - zobacz cały wywiad Justyny Dobrosz-Oracz.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie ma się czym przejmować. Jak ludzie źle zagłosują, to Jarek będzie tak długo powtarzał wybory, aż suweren wybierze właściwych ludzi.
  @fafkawirafka
  Zgodnie z doktryną Nadszyszkownika Kilkujadka: "Ja wiem... nas nie kochają. Ale my ich będziemy tak długo kochać, aż oni nas wreszcie pokochają".
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Krokodyle łzy. Jak paprano ordynację, to tylko gdzieś na dalekich peryferiach pojawiały się głosiki o uprawdopodobnieniu fałszowania oddanych głosów (bo już nie dwie przecinające się na krzyż linie , tylko dwie przecinające się linie, itd.). Tyle tylko, ze zagrożeniem nie jest takie czy inne oddawanie głosów. Śmiertelnym zagrożeniem jest ich liczenie i gigantyczne ryzyko fałszowania głosów podczas tego liczenia (zaczernienie kratki z oddanym "nie prawidłowym" głosem i dostawienie tych nieszczęsnych dwóch linii w kratce "prawidlowej"). Na nic asekuracja, że ma być ten sam atrament, itd. Jak się coś nadfałszowuje, to przecież i tu i tam nowym atramentem, a najlepiej pisakiem udającym długopis. I kto się będzie cieszył? No kto? Ten kto liczy głosy. Nie ma to jak dobre sprawdzone metody batiuszki Josifa Generalissmusa i Szczęść Boże.
  @geonauta
  Trzeba się było zgłosić na członka komisji obwodowej lub męża zaufania a nie biadolić. Ja się zgłaszam każdorazowo do komitetu wyborczego ze swoją kandydaturą na członka ko i jak dotąd tylko raz nie zostałem wylosowany. W ko są reprezentanci wielu opcji i to konkurencyjnych, pracuje się wspólnie, jeden pilnuje drugiego...
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Na wszelki wypadek zdjęcie swoich kart do głosowania po wypełnieniu zrobię. Wcześniej umieszczając na nich unikalne hasło (poza kratkami).
  O komisje obwodowe się w ogóle nie obawiam, to jest dobrze zabezpieczone. Ale gdyby zaczęły się pojawiać poważne zgłoszenia z wątpliwościami do wyników zbiorczych, np. z województwa, to kilkaset takich przygotowanych do sprawdzenia kart na pewno się przyda.
  Nikomu uczciwemu taka opisana karta w niczym nie będzie przeszkadzała.
  @Obywatel_z_KONSTYTUCJA
  No to już jest jakaś propozycja w sprawie /ewentualnych/ fałszerstw. Każdy /prawie/ ma komórkę przecież...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @Obywatel_z_KONSTYTUCJA
  Tylko, że według nowych przepisów karty wyborcze należy przechowywać DO DWÓCH LAT, a więc na drugi dzień po wyborach można je zniszczyć.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  W nocy z niedzieli na poniedziałek odbywa się wielkie zamazywanie krzyżyków przy nazwiskach kandydatów Opozycji i dopisywanie kandydatom PiS.
  @janzdechlak
  Na szczęście tego co piszesz nie da się zrobić. Być może listy z podliczonymi głosami można później podmienić.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Co za czasy ,że przestępca może objąć urząd państwowy ,reprezentujący interes społeczny .Jak można mieć zaufanie do skazanego .
  @bardo16

  Jaki przestępca idioto? Przestępcy nami rządzą. Bandyci powiem krótko. Hołota najkrócej.
  już oceniałe(a)ś
  14
  1
  @bardo16
  Co za czasy, że taka francowata menda, jak ty, może takie kłamstwa wypisywać!
  już oceniałe(a)ś
  16
  1
  @bardo16
  Jarek, to Ty?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @stan-bln
  Nie stać cię na przyzwoitą odpowiedz tylko na epitety .Czy to jest znak przynależności do PO .
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @bardo16
  jakie przestępstwo? Zdanowska potwierdziła otrzymanie 50 tys. od swojego faceta, a sąd jakimś sobie wiadomym sposobem ustalił, że jednak nie otrzymała. ciekawe jakim sposobem....? cała sprawa była od początku dmuchana i nie warta jakiegokolwiek zainteresowania.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  @bardo16
  mówisz o burmistrzu Rabki? O koordynatorze służb Kamińskim? o skazanym za pomówienia co najmniej 5-krotnie Kaczyńskim?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  `