Prezes PiS nazwał szefa MSZ 'eksperymentem'. Profesor Jacek Czaputowicz nie pozostawia złudzeń - W sprawie KRS PiS nie zrobi kroku do tyłu. 'Rada musi się zebrać. Musi zaproponować kandydatów na sędziów. Za kilka miesięcy będziemy wiedzieli, czy ten system funkcjonuje. Później będą ewentualnie jakieś modyfikacje, gdyby coś nie zadziałało.' W rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz minister przyznaje, że są opóźnienia w budowie amerykańskiej bazy antyrakietowej w Redzikowie i rząd do końca nie wie, dlaczego. 'Mamy ograniczoną możliwość kontroli tej inwestycji' - mówi. Miała być gotowa w 2018 roku, może będzie w 2020. Jak się okazuje w MSZ nikt nie pracuje nad projektem nowego unijnego traktatu. Jarosław Kaczyński zapowiadał ofensywę w tej sprawie zaraz po brexicie. 'Nic o tym nie wiem. Nie ma takiej woli'- mówi prof. Jacek Czaputowicz.

Czy szef MSZ bez wahania popiera politykę wstawania z kolan? Czy ma do siebie pretensje, że nie powstrzymał uchwalenia ustawy o IPN? Czy spotkania najważniejszy osób w państwie z prezydentem USA są zablokowane? Zobacz cały wywiad.

Wyborcza to Wy! Piszczcie na listy@wyborcza.pl
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
jeśli szef polskiego MSZ wypowiada takie słowa: "Szef MSZ ostro: Prawo jest dobre. Jest próba delegitymizacji państwa polskiego przez opozycję, podtrzymywana przez KE" -- to ja inaczej tego nie umiem zrozumieć niż głupota, nieuctwo lub służba obcemu wywiadowi np rosyjskiemu.
@dupek
Ja się po prostu nie mogę nadziwić, że w Polce ludzie z widocznymi bez badań brakami intelektualnymi, mogą zdobyć stopień doktora nauk i bez żadnych przeszkód otrzymują nawet tytuły profesorów. Czy zatem może zaskoczyć pozycja polskich uczelni w rankingach europejskiej i światowej nauki?
już oceniałe(a)ś
8
0
Z całym szacunkiem dla Pana Ministra, ale po siwych włosach wnoszę, że bardziej powinno mu zależeć na zapisaniu się jako porządny człowiek, mający wkład w dbanie o dobro nas wszystkich. Mimo wszystko nie rozumiem, czemu swoim nazwiskiem zdecydował się reprezentować kompromitujące i wielce szkodliwe pomysły Kaczyńskiego. Czy Pan minister nie ma problemu z lustrem codzień rano podczas golenia?
@fafkawirafka
Odmienne stany świadomości. Nie wiem, może PiS działa tak na ludzi? A może pieniądze i zaszczyty.
już oceniałe(a)ś
10
0
@swalks
Mimo wszystko, rozumiem że choćby prezes TVP jest po prostu naturszczykiem i tak ma. Ale opowiadanie tych bajek o żelaznym wilku na formu międzynarodowym, to jest taka siara, że nic tylko się zapaść ze wstydu pod ziemię...
już oceniałe(a)ś
12
0
@fafkawirafka
*forum
już oceniałe(a)ś
3
0
@fafkawirafka
Krótko mówiąc i nazywając rzeczy po imieniu dla mnie to jest pan minister palant, karierowicz, robi wszystko żeby się experyment udał.
już oceniałe(a)ś
3
0
@fafkawirafka
Oj, Ciaputkiewicz, po co ci to było? Tak się ośmieszyć na stare lata...
już oceniałe(a)ś
1
0
Państwo pislamisci nie są państwem polskim.Są uzurpatorami dojącymi i niszczącymi kraj jak okupanci.
Eksperyment skończy jak odczynnik w laboratorium.Głupio robi,pewnie nawet nie wie jak głupio.Będzie jęk i pisk.
już oceniałe(a)ś
33
0
pisowski aparatczyk, który ciągle wybiega przed szereg (nawet przed samego prezia)
już oceniałe(a)ś
28
0
nastepna marionetka
już oceniałe(a)ś
27
0
To proba glupiej gadki do idiotow
już oceniałe(a)ś
26
0
?Dyplomata, to ktoś, kto potrafi powiedzieć ci ?spier?..j? w taki sposób, że od razu czujesz radosne podniecenie jak przed ciekawą podróżą?. Ten gość dyplomatą nie jest.:- ))
już oceniałe(a)ś
26
0
wam pisbolszewikom nikt nie wmowi, ze biale jest biale, a czarne jest czarne
już oceniałe(a)ś
21
0
`