W młodości kolegował się z Jarosławem Kaczyńskim. PiS wskazało go do Trybunału Konstytucyjnego. Teraz na nowej ordynacji nie zostawia suchej nitki. 'Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mogli podać wynik wyborów na następny dzień. To jest wykluczone' - ostrzega szef Państwowej Komisji Wyborczej w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz. Prawo i Sprawiedliwość szykuje rewolucję w organizacji wyborów. Nowe przepisy, o czym się mało mówi, oznaczają dymisję szefowej Krajowego Biura Wyborczego. Nowego przewodniczącego ma powołać PKW, ale z kandydatów wytypowany przez Sejm, Senat i prezydenta, czyli w praktyce przez PiS. ' Nie chcę się za daleko posuwać w podejrzeniach, ale jest to trochę wprowadzenie konia trojańskiego. Dla nas to jest naprawdę destabilizacja pracy'- komentuje Wojciech Hermeliński.
Co nazywa chorym pomysłem? I co go niepokoi w propozycji dwóch komisji- jednej do głosowania, drugiej do 'ustalenia wyników wyborów'?
Zobacz cały wywiad.
Komentarze
Naiwniacy, to wy myśleliście ,że Kaczyński tak po prostu odda władzę ? Wolne wybory się skończyły. Zaczęły się manipulacje. Jak to ie pomoże zaczną się represje. Narzędzia są już przygotowane wystarczy tylko ich użyć.
już oceniałe(a)ś
34
1
Dlaczego nie podacie? Przecież kurdupli wodzyk będzie znał wyniki jeszcze przed wyborami. To co robi gang gwałcicieli Konstytucji kierowany przez Kaczyńskiego pozwoili im nie tylko bezkarnie kraść, ale również fałszować wybory co ci łajadaccy kłamcy smoleńscy zrobią bez najmniejszego wahania.
już oceniałe(a)ś
21
0
Idioci! Ten bandycki rezym należało juz dawno temu obalić. Macie nadzieje na nowe wybory? Zapomnijcie o tym! Na pucz za późno, ale tylko siłą można obalić ta swolocz.
już oceniałe(a)ś
18
0
Bez ogólnopolskiego protestu w sprawie ordynacji gnom zbuduje "tysiącletni" kaczystan, egzystujący do pierwszego światowego lub europejskiego kryzysu finansowego albo do zejścia gnoma. Jedno i drugie może potrwać.
już oceniałe(a)ś
13
0
Uwaga, podaję wyniki przyszłych wyborów: Wygrała Partia.
już oceniałe(a)ś
13
0
Szkoda, że pan sędzia Hermeliński nie był taki uważny, gdy łamano ciszę wyborczą w kościołach. Gdy instytucja kościoła prowadziła kampanię za jedną partią. Może nie musiałby teraz pochylać się nad dziełem małego Kazia.
już oceniałe(a)ś
8
0
we Francji po dwoch godzinach mamy wyniki!
ale to obywatele, wolontariusze licza!
już oceniałe(a)ś
12
4
Polacy do boju o WOLNOSC!
już oceniałe(a)ś
5
0
`