- Radość w życiu człowiekowi jest niezwykle potrzebna. A w kazaniach jest więcej morałów niż pocieszania - mówi Jan Turnau. Na dzisiejszą niedzielę Kościół Katolicki poleca swoim wiernym lekturę tekstu z Księgi Izajasza o radości.
Więcej
  Komentarze
  Ciekawe że kk poleca czytanie tylko wbranych tekstów. Gdyby wierni przeczytali rozdzial 41 ks Izajasza/z wnikliwością /to mogliby zastanowić sie nad bałwochwalczym praktykami,tak powszechnymi w kk np werset 7 mówi...potem przymocowują bożka gwożdziami,żeby się nie przewracał.....dowiedzieliby się również o imieniu Boga....Katolicy w zdecydowanej większości nie znają imieniaa własnego Boga....a przecież znaja modlitwę Ojcze Nasz gdzie w pierwszym zdaniu mówimy;Ojcze Nasz,który jestes w niebie święć się imię Twoje....logiczne wydaje się więc pytanie...jakie to imię? Drugie zdanie modlitwy;przyjdz królestwo twoje...co to jest to królestwo? KK tłumaczy że to stanserca. A z ks daniela 2:44 wynika że królestwo to rząd, który ma moc niszczycielską...Czytajmy iec Pismo świete z wnikliwościa i nie dajmy sie prowadzic na smyczy niewiedzy...Pan Jezus powiedział: Jezeli slepy prowadzi ślepego to obaj do dołu wpadną..ten upadek może być smiertelny ..więc w trosce o swoje życie i swoich bliskich czytajmy Słowo Boże z wnikliwościa...pozdrawiam cieplo.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  fajnie, że jest ktoś kto chce opowiadać o Biblii, próbować ją interpretować po swojemu bo każdy kto tego słucha sam zaczyna się zastanawiać czy ja tak robię ? czy warto to robić? teksty biblijne koncentrują się na ważnych wartościach, warto pomyśleć jak to się dzieje, że i te wartości i te teksty są takie nieśmiertelne.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0