Na dzisiejszą niedzielę Kościół rzymskokatolicki przeznacza do czytania fragment Ewangelii według św. Jana, a dokładniej namawia do rozważań na temat królowania Jezusa Zbawiciela. Jest to nawiązanie do fragmentu Ewangleii, gdy Jezus schwytany i postawiony przed Piłatem odpowiada na jego pytanie, czy jest królem żydowskim. Jezus odpowiada: 'Królestwo moje nie jest z tego świata, gdyby Królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany'. Dziś, 25 listopada, przypada uroczysta niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Co oznacza tytuł Króla Wszechświata? Tłumaczy Jan Turnau.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Znów te bzdury sprzed dwóch tysięcy lat. Dajcie se luz w GW. "Król wszechświata"? Turlam się ze śmiechu.
  @willie1950
  Po ch...ja wypowiadasz się na tematy, które ciebie nie dotyczą (przynajmniej we własnym mniemaniu)?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jako katolik powiem tak: robienie z Chrystusa króla (co większość parafian rozumie całkiem dosłownie) jest wypaczeniem sensu chrześcijaństwa. Chrześcijaństwo ma przesłanie, które trafia także do niewierzących i jest szanowane przez wyznawców innych religii: solidarność, pomoc słabszym czy poszanowanie praw innego człowieka jako swojego brata i siostry. Tam, gdzie pojawia się pomysł zrobienie z Kościoła monarchii z Jezusem jako królem, tam zaczyna się państwo teokratyczne. Inkwizycja, prześladowania oraz jedyna słuszna prawda. Więc to sami katolicy, o ile nie są katolikami na pokaz tylko coś rozumieją ze swojej religii, powinni zwalczać tego rodzaju pomysły. Bo jak tak dalej pójdzie, chrześcijaństwo stanie się w Europie mniejszością religijną, a potem niszową sektą, do której nikt wykształcony nie będzie się chciał przyznawać.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Jaki krol? co za bzdury?.a co to inni bogowie jak MAHOMET,VISZNA,BUDDA ktore maja miliardy wyznawcow sa gorsi? dlaczego w POLSCE kaze wierzyc i czci sie jednego BOGA, nie pozostawiajac wyboru i na sile chrzcac nowonarodzone dzieci i zmusza sie do nauki religii chrzescijanskiej w laickich(ponoc) szkolach.Jesli dobrze rozumiem tylko JEZUS ,AKCEPTUJE PEDOFILSTWO,ROZPASANIE I WULGARYZM swoich kaplanow i i politycznych przydupasow?.wszystko
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Jprdl ale tolerancja w komentarzach. Tak najlepiej o czymś nie mówić bo ma się inne poglądy. Wracając do tematu - Królestwo Jezusa jest nie z tego świata, więc robienie z niego Króla Polski itd. jest sprzeczne z ewangelią. Nie ma kościoła polskiego - jest kościół powszechny należący do wszystkich ludzi (co oczywiście nie jest na rękę np. polskiemu episkopatowi), dzielnie go na narody (de facto wykluczanie innych i wywyższanie swojego narodu) w moim odczuciu może być uznawane za grzech.
  @detektyw_klucha
  Powiedz to klechom, to Cię ukrzyżują.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @detektyw_klucha
  Ja nie jestem tolerowany przez to katolickie społeczeństwo, więc nie toleruję. Głupoty i arogancji szczególnie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Dziwnym trafem małpy z gatunku Homo sapiens uznały przedstawiciela swojego rodu za "króla Wszechświata". Ch. tam, czemu nie od razu multiversum? Na wypadek, gdyby naukowy, czyli prawdziwie mądrzy ludzie, a nie "mędrcy" chrześcijańscy, dowiedli, że takie istnieje. Co za szczęśliwy zbieg okoliczności, że Bóg jest akurat człowiekiem, a nie np. kapibarą albo ciekłym azotem na jednej z miliardów planet w Andromedzie. Bo mógłby - jako Wszechmocny, być i kapibarą i pierwiastkiem o 7 protonach. Ale nie - został Homo sapiensem i rządzi Wszechświatem. Mamy fuksa!
  Jaka to pycha, jakie niezrozumienie nieskończonej nieistotności ludzi i ich wierzeń w skali kosmicznej. Zero samoświadomości, tylko niewyobrażalnych rozmiarów antropocentryczne ego. Jedyne, co - póki co tak możemy sądzić - nas wyróżnia w tej skali, to zdolność dosyć obiektywnej, świadomej obserwacji świata. Ale widać niektórzy i tej zdolności nie posiedli.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Czy się różni zaczadzenie jakimś bóstwem od upojenia narkotycznego czy alkoholowego?
  Jedno i drugie daje taki sam efekt. Zamiast zająć się dobrym życiem w otoczeniu, szanowanych się wzajemnie, ludzi, zajmujemy się mitycznymi bytami. Owszem, są potrzebne, ale tylko cwańszym od ciemnego ludu, kombinatorom. Wszystko to tylko dla władzy nad innymi. Wstyd dla rozumu!
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  A co na to np. Hindusi albo Japończycy. Nie mówiąc o inteligentnych istotach z innych planet? Czy GW musi umieszczać takie bzdury?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  czy zielone ludziki będą czynili znak krzyża świętego i modlili sie do papieża , świętego bo wydaje mi sie mikroby na Marsie ,mają to w dupie
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  `