Dzisiaj w kościołach rozważane jest czytanie z Księgi Wyjścia, w którym przypominany jest moment, w którym Bóg przekazał narodowi wybranemu Dekalog. Jan Turnau prowadzi swoje rozważania nad każdym z 10 przykazań - będzie między innymi o ciasnocie moralnej i neurotycznym lęku przed Bogiem straszliwie każącym oraz tym, dlaczego ludzie wyobrażają sobie Boga 'po ludzku'. Dowiecie się również, jak Dekalog interpretują nie tylko katolicy, ale i luteranie i prawosławni. Jan Turnau nie pozostaje również obojętny wobec faktu, że dziś wielu polityków nadużywa religijnej retoryki. - Za komuny nie mówiło się o Bogu publicznie, teraz jest wręcz przeciwnie - Bóg jest na ustach wielu polityków, ale czy to im się na pewno opłaca - pyta Jan Turanu. I zauważa, że każda skrajność jest niedobra. Nie zabraknie również wskazówek, jak żyć w zgodzie z Dekalogiem każdego dnia.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Mój lęk przed Bogiem ustał w momencie oddalenia się od Niego. Widać symbiotyczne życie nie jest mi dane z Nim, aczkolwiek wciąż intensywnie poszukuję potwierdzenia dla moich przekonań. Cenię sobie wywody Jana Turnau i trochę mu zazdroszczę.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  a moze GW udostepnilaby okienko dla J Urbana ,tak dla rownowagi ideologicznej
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  Droga GW,mniej niechlujstwa Bóg @Każący@ czy karzący!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  czy jeszcze ktos slucha tych wynurzen
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  niech pan Jan wspomni tez o pazernosci swoich pracodawcow a takze o ich stosunku do dekalogu.To co pan mowi to schizofrenia ,bierze pan pieniadze od nieuczciwych ludzi
  już oceniałe(a)ś
  3
  4
  `