Kościół zaleca na dziś czytanie fragmentu listu św. Pawła do Koryntian. Fragment traktuje o małżeństwie. Ale również o celibacie - i to jest problematyczne. Czy bezżenny mężczyzna i niezamężna kobieta lepiej troszczą się o sprawy Pana?
W piątek 26 stycznia Kościół katolicki obchodził dzień islamu. Chrześcijanie już dawno przestali rozumieć, że tekstów biblijnych nie można rozumieć dosłownie w każdej literze. Muzułmanie coraz częściej zaczynają odczytywać metafory w tekście Koranu. Jakie problemy może rodzić zbyt dosłowne traktowanie tekstów religijnych - wyjaśnia Jan Turnau.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Czy bezżenny mężczyzna i niezamężna kobieta lepiej troszczą się o sprawy Pana? "

  To zależy, którego pana.
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  Religia to prywatna sprawa "wiernych", którzy mają niezliczoną ilość publikatorów do rozważania nurtujących ich "problemów". Nie mam nic przeciwko udzielania się Turnaua na takich łamach, ale myślę że GW to nie forum dla rozważań na temat szamaństwa i jego zasad.
  @starowin
  Miałeś szansę milczeć.
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @starowin
  Gazeta wyborcza jest codzienny dziennikiem dostępnym dla wszystkich,także katolików. Jeżeli dany artukuł cię nie interesuje to go nie czytasz,ani nie oglądasz. W tym numerze jest wiele innych artykułów po które możesz sięgnąć. Osoby niewierzące też mają swoje publikacje i książki nie muszą wyrażać swoich delirek na forum wyborczej. Duskryminacja może działać w dwie strony. Dlatego też przyjmijmy zasadę ludzi cywilizowanych,że możemy się nie zgadzać,ale możemy dzielić się wspólną gazetą i przestrzenią.Co znaczy tez publikacje różnych ludzi ,z różnymi poglądami i punktem spojrzenia. Zawsze możesz darowac sobie jeden artykuł.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Katolicy nie mają nic rozumieć, oni mają wierzyć!
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Katolicy powinni przede wszystkim rozumieć.
  Andrzej1937
  @rn
  Samym rozumem niesposob ogarnac wszystkie dogmaty i tajemnice wiary.
  Ale wystarczy wierzyc w Stworzyciela i szanowac przykazania Dekalogu aby posiasc zycie wieczne.
  Cala reszta - jest drugorzedna, Mozna ja interpretowac w rozny sposob. - bo jest tworem ludzkim, podatnym na pomylki i uproszczenia uczynione z dobrymi zamiarami ale nieswiadomie.

  To jest Credo dziadunia millesime 1937. Amen!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `