Gdy polski Kościół był prześladowany, miał twarz prymasa Wyszyńskiego i kardynała Wojtyły. Dziś jest rozdęty bezkarnością, pychą i bogactwem. Ma twarz: Rydzyka, Głódzia, Jędraszewskiego, Paetza i Hosera. To Kościół purpurowej mafii, który do zbrodni pedofilii swych kapłanów dodaje kolejne zbrodnie. Zobacz komentarz Jarosława Kurskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Nuncjusz apostolski po filmie Sekielskich: Papież jest bardzo zaniepokojony
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Panie Redaktorze.
  Największy problem jaki ma Wasze pokolenie (tj. 50-70 latków) to właśnie to założenie, że "gdy polski Kościół był prześladowany, miał twarz prymasa Wyszyńskiego i kardynała Wojtyły". W zakresie pedofilii Kościół tak samo postępuje teraz, jak i postępował wcześniej za czasów prymasa Wyszyńskiego i kardynała Wojtyły. Nic się nie zmieniło. Co więcej ten kardynał Wojtyła, kiedy został papieżem, czyli feudalnym, monarchą absolutnym nic z tym nie zrobił. Trzeba się z tym pogodzić i nie dorabiać teorii.
  @Taikun12
  Święta Prawda!
  już oceniałe(a)ś
  30
  0
  @Taikun12
  Jasne, że tak! I to nie jedyne złudzenia w sprawie tej instytucji.
  już oceniałe(a)ś
  21
  1
  @Taikun12
  W punkt !
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  @Taikun12
  Jestem z tego pokolenia i potwierdzam - masz rację.
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  @Taikun12
  To prawda, ale to był zupełnie inny kościół, otwarty na ludzi nikogo nie wykluczający, również niewierzących .
  już oceniałe(a)ś
  2
  5
  @Taikun12
  I żeby nie było wątpliwości - tak, gdzie miejscowe władze lub społeczeństwa same nie doprowadziły do zwalczenia pedofilii w kościele, Franio też nic nie zrobił poza działaniami pozoracyjnymi. W Dominikanie nawet sabotował działania miejscowych władz ewakuując Wesołowskiego.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @Taikun12
  30% księży to byli TW. Kościół po upadku komuny zostawił tych ludzi. Były na nich teczki, dowody.
  To jest przyczyną upadku kościoła i nie da się tego wyleczyć.

  W Polsce są potrzebne ustawy regulujące sekty. KK jest sektą, która wykorzystuje ludzi i pierwsi z nich, to księża.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Przede wszystkim należy wypowiedzieć konkordat.
  Dopóki to porozumienie istnieje Polska jest "na kolanach", jest zakładnikiem wszystkich bezkarnych, "rozdętych bezkarnością, pychą i bogactwem".
  @janinaurszula
  Wprowadzić ustawy o sektach. KK jest zwyczajną wstrętną sektą.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @janinaurszula
  a może z nazwiska podac autorow tej wasalnej umowy która rzucila polske na kolana wiem ze mieli w tym udział sldowcy
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @janinaurszula
  Pobredź jeszcze trochę! Co komu da wypowiedzenie konkordatu? Należy od Kościoła o prostu wyegzekwować jego zapisy. Pozycja Kościoła w Polsce NIE WYNIKA Z KONKORDATU. Poza Polską sześć innych krajów (poza Włochami o dużo mniej liczebnej społeczności katolickiej) ma konkordat, inne go nie mają a pedofilia jest e każdym z tych krajów obecna wszędzie: w Kościele i poza. Dotyczy to nawet Czech i Francji, które z anty-klerykalizmu uczyniły państwowe doktryny. Takie doktryny oparte na zbiorowych emocjach, zarówno pro- jak i anty-kościelnych to tylko pożywka dla konfliktów plemiennych.
  PS. Przeciw wypowiedzeniu Konkordatu wypowiedział się niegdyś publicysta Jerzy Urban (rzecznik rządu ostatniej dekady PRL) - czołowy anty-klerykał, któremu jednak (w odróżnieniu od ciebie) nie brakuje inteligencji i zdolności do chłodnej oceny.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @pertowski
  Chłopaczku .... masz histeryczno-naiwno-spiskową wizję świata!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  PIS I KK na jesieni dostaną wpie...od suwerena. A potem normalność jak w całej EUROPIE!! W PISDU!!
  @piotr_ka
  Na normalność - to raczej bym nie liczył. Fundamentalną sprawą jest finansowanie kościoła z pieniędzy publicznych - a nie jego moralność. Konstytucja w Rozdziale X FINANSE PUBLICZNE - w art. 216 pkt 1 reguluje to jak należy!!! "Środki finansowe na CELE PUBLICZNE są gromadzone i wydatkowane w sposób określony w ustawie". A KTO uchwalił i podpisał ustawy -sprzeczne z tą regulacją. Kto udawał , że wszystko jest OK - nie zglaszał sprzeciwu, nie kierował ich do TK ??? A kto obecnie forsuje projekt "świeckie państwo" zakazujący w art. 2 finansowania kościoła z pieniędzy publicznych aby w drugim zdaniu ustanowić WYJĄTKI od zakazu - nie posiadające żadnych granic??? To państwo i wszystkie opcje polityczne są zanurzone w szambie!!!! oraz prowadzone przez kościół na smyczy, a kaganiec kościół im zdejmuje na chwile - aby mogły mu zrobić loda - o co na wyprzódki walczą.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  @piotr_ka
  Jak sobie to wyobrażasz? Sądy, prokuratura i właściwie wszystko trzeba odkręcić, za nim cokolwiek się zrobi. Bez 2/3 w parlamencie nic nie zrobią. Byłaby to większosć konstytucyjna, która na początek do paki wsadziłaby Dudę, a potem po kolei.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  "Ma twarz: Rydzyka, Głódzia, Jędraszewskiego, Paetza i Hosera" - to nie są twarze - to są mordy
  już oceniałe(a)ś
  72
  1
  Strach pomyśleć gdyby PiC jeszcze raz wygrał wybory.Jeżeli pis wygra nadal będzie się panoszył ojciec tysiąclecia-Rydzyk, nadal rząd będzie mu sypał pieniądze całymi garściami. Ja wraz z całą rodziną będę głosował na KOALICJĘ EUROPEJSKĄ, po to, żebym nadal czuł się Europrjczykiem, a POLSKA miała swoją pozycję, tak UNII EUROPEJSKIEJ, jak również w całym ŚWIECIE.
  @Jagger48
  Jesli piss wygra ponownie, Polska stanie sie panstwem wyznaniowym z milicja obyczajowa, jak w Iranie, zadatki na to juz sa dawno widoczne, np. aresztowania o 6 rano za "obraze uczuc"...
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @Jagger48
  PIS wygra i rozwali unię od środka
  już oceniałe(a)ś
  3
  4
  @Jagger48
  Może wygrać. Za ich plecami stoi Moskwa.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Czy jakiejkolwiek partii wystarczy na to odwagi?
  @m257
  Wiośnie Roberta Biedronia.
  już oceniałe(a)ś
  16
  4
  @freddie_l
  Razem też zrobiłoby porządek, ale jest zbyt marginalnym ugrupowaniem.
  PO, PSL i SLD boją się spadków poparcia i mizdrzą się do hierarchów.
  już oceniałe(a)ś
  14
  2
  @m257
  To nie partiom ma wystarczyć odwagi tylko LUDZIOM!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @freddie_l
  Nie rozśmieszaj mnie!
  Wiosna Biedronia utopi Kk w powodzi konfetti czy w powodzi głupawo-radosnych, "tęczowych" festynów?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @rozliczymy_to_wszystko
  RAZEM jest marginalnym ugrupowaniem na własne życzenie! Jest po prostu DOKTRYNERSKĄ i INFANTYLNĄ PARTYJKĄ powołaną przez faceta, który jest bezgranicznie zachwycony każdym ostatnio przeczytanym tekstem "lewicowych" klasyków" choć z tych klasyków to nawet ich idol - S. Żiżek zwraca uwagę na przerost mało istotnych kwestii światopoglądowych lansowanych ostatnio przez ugrupowania lewicowe/lewackie (niepotrzebne skreślić).
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Kościół katolicki to jest czyste, nagie, wyuzdane zlo, które ma taką twarz, jaką się w danym czasie i kraju opłaca mieć.
  W żadnym w miarę zdrowym społeczeństwie nie ma miejsca dla czarowników pasożytujących na ludzkich lękach i czerpiących z tego profity - a tym właśnie zajmuje się Kk.
  @Arcybisklop
  Noooo .... pozapluwaj się jeszcze "radykale". Z twojej wypowiedzi wynika, że 99,9% krajów nie ma tzw "zdrowych społeczeństw". Zdrowi pozostają jeszcze jacyś aborygeni i plemiona Amazonii, z którymi nie ma, bo mieć nie może, kontaktu tak znienawidzony przez ciebie Kk.

  PS. I żeby nie było wątpliwości: przy całej świadomości występowania patologi w Kościele (jak i w każdej innej zbiorowości: grupie zawodowej, wyznaniowej, strukturze państwowej itd) ja sam, jako świadomy członek Kościoła NIGDY nie kierowałem się lękami czy strachem a tylko egzystencjalnym doświadczeniem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Wiara w oczyszczenie Kościoła (kiedykolwiek) przypomina mi długą, mocną i głęboką wiarę świętego Jacka Kuronia, że realny socjalizm można zreformować.
  @wyatearp
  Po co w ogóle oczyszczać? Tę stajnię Augiasza najlepiej zburzyć. Do wiary w Boga czy inne bóstwa inatytucje i obludni kaplani nie są potrzebni.
  Ci przyzwoici będą teraz też mało wiarygodni przez fakt noszenia sutanny lub koloratki.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `