- W 89' roku promowaliśmy w wyborach kandydatów demokratycznej opozycji. I dziś też zamierzamy ich promować. Innymi słowy - Wasza, czytelnicy, 'Gazeta Wyborcza' znów staje się wyborcza i znów walczy o to samo - mówi pierwszy zastępca redaktora naczelnego 'Gazety Wyborczej' Jarosław Kurski.

- W nasze święto chcemy docenić przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska - dodaje Kurski, nawiązując do otrzymanego przez byłego premiera tytułu Człowieka Roku 'Gazety Wyborczej' za 2018 rok.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Tusk to jedyny współczesny Polak, którego wymiar daleko wykracza poza krajowe opłotki"

  i zamiast być z tego dumnym, a wymiarze realnym czerpać korzyści dla państwa, "dbać i podlewać", to mamy 1 przeciw 27, szczucie, po prokuraturach i komisjach ciąganie, taką wyjątkową w skali świata polską małość, z opłotków Nowogrodzkiej inspirowaną.

  Każdy komu na sercu dobro Rzeczpospolitej powinien wesprzeć Donalda Tuska jeżeli zdecyduje się kandydować na prezydenta RP, bo bardziej kompetentnego nie znajdzie.
  A pora najwyższa i dzwonek ostatni by populistów bez kompetencji i kręgosłupa odrzucić.
  już oceniałe(a)ś
  44
  3
  Roznica jest Tak wyrazna Ze wali Po oczach. Dlatego kaczor go Tak nienawidzi
  @omaha
  Udlawicie sie kiedys ta zolcia.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Nie przesadzajmy. Pomijając polityków, którzy z założenia są dla mnie niezbyt ciekawi, znalazłbym wielu wykraczających. Krall. Tokarczuk. Szczygieł... plus cała masa wybitnych muzyków.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Nie jest jedynym współczesnym Polakiem, który....... politykiem to i owszem. Jest różnica.
  @Imbirek
  To samo chciałam napisać. Trzeba przyznać, że Tusk jest w obecnej chwili (czy to cała "współczesność"?) jedynym Polakiem, który osiągnął poważną pozycję międzynarodową. Wymiar człowieka zasadza się jednak w czymś innym - wielkości intelektu i charakteru. Z polityką ma to związek sporadyczny. Ludzi wybitnych jest w Polsce pewna ilość, choć ci najwięksi powymierali. Tuska zestawiać z nimi nie sposób, a już tym bardziej pominąć ich milczeniem wspominając tylko o tej postaci.

  U polityka wymiar przejawia się umiejętnością wyjścia poza doraźne i partykularne interesy, często działania wbrew własnemu środowisku na rzecz szerszego dobra - działania nakierowanego na długofalowy cel związany z pożytkiem dla całego kraju. Takich polityków - "mężów stanu" - Polska niestety nie ma. Żadnego.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Nastał czas ,by w dyskusji stosować brzytwę Ockhama.Opisywać sprawy najważniejsze..To trudne.Ale z punktu widzenia Wrocławianina istotne.Szaleńcy gadający o oddaniu nam przez Niemców odszkodowań wojennych ,dążą do zabrania nam Ziem Zachodnich.Zgodnie z prawem.,jaki e stosują w swoich chcicach.Niszczenie prawa i wolności oddala nas od zachodu.Obawiam się ,że pana Tuska czeka los WINSTONA ,KTÓRY WYGRAŁ WOJNĘ ,A POTEM NIE WYBRLI GO NA PREMIERA.Bo tzw zbiorowa mądrość ,okazuje się przeważnie zbiorowym zidioceniem ,o czym przekonał się Cameron,a pretensje o to, nasi szaleńcy oskarżąją Donalda.A gdy do szaleństwa dołączy się przekupstwo ,to klękajcie narody.
  @omaha
  Chodzi o to ,że w zalewie myśli podanych w wywiadzie umknęły te najważniejsze ,na które należy zwrócić uwagę .NIESTETY SA TP PRAWA DZIENNKARSTWA .Dużo i też nieraz nie na temat.,pomijając rzeczy istotne
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @omaha
  to ze tylko tyle zdolales przesylabizowac to jeszcze nie zamyka dyskusji :-)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Jarosław Kurski: Tusk to jedyny współczesny Polak, którego wymiar daleko wykracza poza krajowe opłotki"
  Tak to prawda (jesli o politykach mowimy)
  Kiedy wazyly sie losy Egiptu (a wlasciwie calej arabskiej wiosny biorac pod uwage wage Egiptu) do pierwszych wolnych wyborow w tym kraju stanal w szranki Muhamed el Baradei (reprezentujacy liberalny (na miare Egiptu) Egipt - "jedyny Egipcjanin ktorego wymiar daleko wykraczal poza krajowe oplotki" oraz Mursi kandydat (umiarkowany to prawda) Bractwa Muzulmanskiego...
  Wynik znamy... dalsze losy MOZLIWEJ ale zaprzepaszczonej demokracji egipskiej tez...
  @omaha
  tabletke wez tomciu
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  tak to prawda nie było w historii takiej postaci z polski która zarzadzala cala europa choc mam do tuska duże pretensje ze tak dal się omotać tej organizacji czarnych sukienkowych to za jego rzadow najwięcej ziemi i wszelakich dobr wpadlo w czarne obleśne lapy sukienkowych którzy sa nienazarci w swojej pazerności a kaczorzysko boi się jego jak ognia bo wie ze tusk zmiecie ta jego bande pisdzielcow z law sejmowych
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Szczera prawda i dlatego tak go PiSiory nie nawidza. Ciemnogrod nie moze sie z tym pogodzic.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  `