- Warunkiem członkostwa w klubie europejskiej demokracji jest przestrzeganie traktatów, rządów prawa, trójpodziału władzy, niezależnych sądów, praw człowieka i konstytucji - mówi pierwszy zastępca redaktora naczelnego 'Gazety Wyborczej' Jarosław Kurski.

Wejście Polski do Unii Europejskiej było 15 lat temu ogromnym sukcesem. Czy dziś, pod rządami PiS, byłoby to możliwe? I jak będzie wyglądał los Wspólnoty Europejskiej po majowych wyborach? Zobacz wideo.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  właśnie dziś nikt by nie chciał z nami rozmawiać o wstępowaniu do UE- trzeba to mówić naszym euroentuzjastom z dwóch wież i z długim nosem
  @maszynista_orzechowski
  A czy prezespan zechciałby porozmawiać a unionistami? A jeżeli tak, to tylko w swojej twierdzy na Nowogrodzkiej i po sprawdzeniu ich przez ochronierzy i po błogosławieńswie pani Basi.Przecież to bijące serce Europy,władca nad władcami nie był chyba nigdy za granicą a w sprawach Polski na pewno nie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  80% Polaków jest za Unią Europejską
  40% Polaków popiera PiS

  Czyli: 20% Polaków cierpi na bardzo niebezpieczne rozdwojenie jaźni.

  Koniecznie trzeba tym rodakom uprzytomnić odpowiedzi na następujące kluczowe pytania:

  1.) Jaki stosunek mieli bracia Kaczyńscy do UE w przededniu akcesji?

  2.) Kto się zasłużył o wejście Polski do UE w piętnastoleciu poprzedzającym akcesji, a kto - wręcz przeciwnie?

  2.) Co to znaczy, kiedy prezydent państwa porównuje UE z zaborcami?

  3.) Co to znaczy, kiedy prezydent państwa mówi, że UE jest wyimaginowaną wspólnotą bez większego znaczenia?

  4.) Czy państwo, które nie przestrzega podstawowych zasad państwa prawa, trójpodziału władz, praw człowieka, zobowiązań wzajemnych, prawa unijnego, już nie mówiąc o własnej konstytucji, może być członkiem jakiegokolwiek szanującego się towarzystwa?
  @ku_spoleczenstwu_otwartemu
  dzięki, wykorzystam te pytania prywatnie :)))
  takich pytań można by zadać więcej, tylko że osoby, które powinny sobie na nie odpowiedzieć przed wyborami do europarlamentu raczej "wyborczej" nie czytają
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Trzeba mądrze wybrać. Wierze ze Polacy to zrobią. Szydło, zalewska, jaki, brudzinski, legutko? To tylko kilka z tych stworów ktorzy nie powinni nawet kandydować o faszystach nie wspominając.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Jarosław Kurski w przeciwieństwie do swojego brata Jacka, to wspaniały człowiek. W pełni się z nim zgadzam. Za wszelką cenę należy popierać Unię Europejską. Dzięki Unii Europejskiej dołączyliśmy do krajów wysoko rozwiniętych i dzięki Unii Europejskiej rozwijamy się. Obecna władza dąży do rozbicia ,jak to powiedział prezydent Duda,, wyimaginowanej wspólnoty''. Należy iść na wybory i zagłosować przeciwko tym któży chcą Unię Europejską rozbić od środka. Dzięki Unii Europejskie , nie ma bezrobocia, ponieważ , Unia Europejska dofinansowa zakady pracy.
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  Ja jestem za budowa europy
  @grzegorz755
  Obejdzie się bez takiego budowniczego. Kup sobie klocki.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  `