Piotr Osiecki - prezes TFI Altus - siedzi siódmy miesiąc w areszcie wydobywczym.

Ma pecha, bo nie należy do właścicieli państwa PiS. Nie nazywa się ani Kaczyński, ani Chrzanowski, ani Falenta.

Kaczyński nie został i nie zostanie przesłuchany, za co Ziobro panią prokurator Renatę Śpiewak słusznie awansował.

Chrzanowski wprawdzie został aresztowany, ale po dwóch miesiącach zwolniono go zgodnie z sugestią jego przyjaciela prezesa NBP Adama Glapińskiego.

Falenta ma nawet wyrok, ale do więzienia nie idzie, bo dziarskie służby ministra Brudzińskiego jakoś nie mogą go znaleźć.

Co innego biznesmen Osiecki. Po niego przyszli o szóstej rano z bronią i w kominiarkach. W obecności autystycznej córki skuli i rzucili na ziemię. Mimo astronomicznego - 108 mln zł - poręczenia wekslowego, dobrozmianowy sąd utrzymał areszt. Wydobywczy.

Prokuratura ma człowieka, szuka paragrafu, bo może Osiecki się załamie. Może na kogoś zezna.

Najbardziej perwersyjne przestępstwa to te popełniane przez władzę publiczną w imię prawa i sprawiedliwości. Dlatego nie mogą pozostać bezkarne.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Panie Jarosławie - pełna zgoda i małe uzupełnienie: co do perwersyjności to nadużywanej władzy publicznej dorównuje władza kościelna. Ta sama zasada: ma służyć, a wykorzystuje władzę do swoich partykularnych celów, załatwiania własnych korzyści. To jest ten mechanizm. Nie może to pozostać bezkarne w obu przypadkach. Perwersanci - sprawiedliwość dosięgnie Was - prędzej czy później. Społeczeństwo obywatelskie nie pozwoli się mamić wzniosłymi nazwami, hasłami, mowami, zasiłkami ... patrzymy wam na ręce i w oczy - widzimy waszą hipokryzję i nic co robicie nie uchodzi uwadze ! Każde działanie zostawia ślad - nie zapominajcie - wszystkich Sędziów nie kupicie, wszystkich Sądów nie podporządkujecie sobie. Refleksja już przychodzi do wybranych i opuszczają swoje przyczółki, bo orientują się, że dalej w ten chaos brnąć się nie da !!!
  @miKita
  To przecież ta sama władza, tyle, że jedni urzędnicy chodzą w garniturach pod krawatem, a inni w sutannach i koloratkach.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @miKita
  To nie do końca prawda. Prawdą jest wtedy, gdy władze kościelne są w sojuszu lub korzystają z ochrony władz świeckich, tak jak teraz. Dlatego z tym trzeba skończyć.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Dlatego nie ma innego wyjścia i TRZEBA pójść na wybory, żeby odsunąć od władzy sektę ironicznie nazywającą samą siebie partią. Jej prezes, "capo di tutti capi", powinien wylądować tam, gdzie jego miejsce. Jeśli nie wprost w więzieniu, to przynajmniej na aucie życia publicznego.
  @nick08
  Wprost w więzieniu, żadnej litości, żadnego współczucia, to wyjątkowy łajdak bez grama czci, honoru i przyzwoitości!!!
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  @nick08
  Wyniki wyborów zatwierdza nowa Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. Stawiam zakład, że w przypadku przegranej PiS-u nie uzna ona wyniku wyborów.
  już oceniałe(a)ś
  17
  2
  @michal.sajko
  Uważasz że nasz rodzimy Maduro posunie się aż tak daleko??? Z Moskwy mu przyślą dywizją Tamańską do pomocy???
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  @korab1
  Przecież już widać co produkuje Izba Dyscyplinarna...
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  @nick08
  Dożywotnie więzienie!
  już oceniałe(a)ś
  12
  1
  @michal.sajko
  Oni wciąż wierzą w 1000-letnią Rzeszę:))
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  @korab1
  Od razu sprawdziłem kiedy została gwardyjską, i niestety się zawiodłem, bo do tej pory myślałem, że miano gwardyjskiej zdobywa się za szczególne zasługi w boju. Nie jestem pewny, ale czy to nie ta dywizja została wysłana na ulice Moskwy, w czasie puczu janajewa.
  A najbardziej podobają mi się ciężkie dywizje pancerne usa army. Kiedyś, gdzieś czytałem, ile potrzebuje zaopatrzenia na jeden dzień akcji, ogrom materiałów, że pewnie budżet monu, paru dni jej działaności, ekonomicznie by nie wytrzymał. Współczesne legiony rzymskie. Jedna stacjonuje w niemczech, a przynajmniej stacjonowała w czasie zimnej wojny.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @korab1
  Człowieku, to nie jest takie proste. Trzeba mieć zawsze z tyłu głowy, że ludzie , jako masa, by tego nie zrozumieli. Nawet po hitlerze, ukarano tylko głównych, a reszta pracowała na chwałę nowej rfn, i sypała piasek w tryby denazyfikacji. Teraz też można sądownie będzie tylko zgnębić głównych wariatów. Reszcie trzeba dać spokój i otoczyć ich pełnym zrozumieniem i miłością, dla dobra Polski.
  już oceniałe(a)ś
  6
  3
  @ablewski1961nz
  Oczywista oczywistość, trzeba będzie roztoczyć parasol ochronny nad paputczykami Dojnej Zmiany, tyle że ich szefowie różni Mularczykowie, Ziobrowie, Asty, Dudy, Karczewscy, Kuchcińscy, Piotrowicze i im podobni powinni skończyć na politycznym szafocie!!!
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @korab1
  Nie atakuje Cię, a tylko przedstawiam swój punk widzenia, a pospolite chwast same się odchwaszczą, popłyną z prądem. Taka cecha ludzi małych.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @ablewski1961nz
  Jak napisała pani Szymborska, ludzie głupieją hurtowo, mądrzeją zaś detalicznie:))
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @korab1
  Tego nie znałem, ale spostrzeżenie jak najbardziej słuszne.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @korab1
  " wyjątkowy łajdak bez grama czci, honoru i przyzwoitości" Pelna zgoda.
  Ale i ty i ja wiemy ze zaden sad w POLSCE GPO NA NIC NIE SKAZE...
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  Nie mogą i mam nadzieję nie pozostaną bezkarne.
  już oceniałe(a)ś
  68
  0
  Chciałbym zauważyć, że aktualna władza działa z namaszczenia polskiego antypapieża - ojca Muchomorka z Torunia i przy braku sprzeciwu Episkopatu. Wszyscy najważniejsi funkcjonariusze tej władzy są "namaszczeni" do nieomylności, a tym samym bezkarności obecnością w TV Trwam i w radosnych pląsach ku czci ojca Tadeusza "jak Prometeusza"...
  już oceniałe(a)ś
  63
  1
  Niestety, władza autorytarna, żeby odejść w niebyt najpierw musi sobie unurzać ręce we krwi i to po łokcie. Taką władzę można zmusić do odejścia i kapitulacji wyłącznie metodami siłowymi. A to jest możliwe dopiero gdy wyraźnie widać, że jest ona zbrodnicza. Zbrodnia bezkrwawego zamachu stanu i podeptania Konstytucji to dla "suwerena" za mało. On musi zobaczyć krew i to swoją krew...
  @michal.sajko
  Racja, niestety!
  już oceniałe(a)ś
  9
  3
  @michal.sajko
  Niestety, mają poparcie 30-40% suwerena. To dodaje im pewności siebie.
  już oceniałe(a)ś
  9
  3
  @michal.sajko
  Pełna racja. Mówienie o pokojowym przejęciu władzy w wyniku wyborów jest majaczeniem dziecka w chorobie. Przesłanek, które wskazują na krwawe rozwiązanie jest mnóstwo, ale jakoś nikt ich nie widzi. Sadurski o tym wspomina, jednak traktuje się go z pobłażliwością. Trzeba to powiedzieć jasno: oni władzy raz zdobytej nie oddadzą. Niestety, prawdopodobnie musi się wypełnić cały scenariusz, począwszy od pierwszych dni ich władania, w 2015, przez zniszczenie prawa, konstytucji, szykan obywateli, zniszczenia lasów, stadnin, relacji z unią, wojska, ONG i mediów publicznych, aż po wybory w 2019, gdzie natężenie przemocy słownej osiągnie takie apogeum, że rozlew krwi stanie się naturalną konsekwencją zdarzeń.
  To wszystko przed nami, ale na razie mańmy się ułudą demokratycznych wyborów, naszej sprawczości i mocą naszych obywatelskich głosów i niezbywalnych praw. To przecież nic nie kosztuje a daje nadzieję. Cóż, nadzieja to dobra rzecz, uspokaja, usypia i mami, dzięki niej nie musimy czuć strachu, ani konfrontować się z krwawą rzeczywistością, którą nam tu za chwilę zgotują. Miejmy więc nadzieję, Polacy...
  już oceniałe(a)ś
  11
  2
  @michal.sajko
  masz zdecydowanie racje. Tez kiedys juz o tym pisalem.
  Ale strach sie bac...
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @abcd1964
  Tak wlasnie jest czy bedzie. No i Macierewicz wróci a wtedy wszyscy zobaczymy z bliska jak wygladala dzialalnosc Dzierzynskiego.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Pisopaci to mentalni wychowankowie kościoła polskiego. Mówią podobnym językiem, w którym roi się od odwróconych, absurdalnych pojęć. Ich mentalność społeczna sprowadza się do mentalności plemiennej: nasza grupa dobra - inna grupa zła. Prawo traktują jak instrument władzy: służy do panowania nad innymi ale nie dotyczy nas. ITP, ITD
  już oceniałe(a)ś
  45
  0
  Bandytyzm i zbydlęcenie tej bolszewickiej dyktatury jest porażający.Opozycja nie mając wyboru zmuszona zaistniałą sytuacją pełzającego zamachu stanu i zmianą demokratycznego państwa prawa w pisbolszewię ,dyktaturę miernot i ciemniaków swoim uczestnictwem swoja obecnością w tym trudno to nazwać życiu politycznym jedynie legitymizuje działania zorganiowanej grupy przestepczej udającej partię polityczną i pozwala na udawanie przed światem i Europą że w Polsce istnieje jeszcze demokracja.Sejm nie istnieje bo to prywatny fowark ,wymiar spraawiedliwości,policja już w części to kukiełki,pacynki służbie jednej partii.Horror....
  @rocony
  Ustrój Polski obecnie oddaje najtrafniej jedno slowo: DYKTATURA.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Zgadzam się z tym ale jakoś nie mogę uwierzyć że po wygranych wyborach znajdą się odważni, którzy ich za to rozliczą.Będzie tak jak z Kaczyńskim i Ziobrą przez 8 lat rządzenia przez PO.
  @walerystof
  WTEDY NIGDY WIĘCEJ NA NICH NIE GŁOSUJMY OBYWATELE !!! NIGDY
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @walerystof
  Właśnie. I to już byłoby bardzo smutne. Tylko rzecz w tym, że skorumpowany własnymi pieniędzmi "suweren" zadba o to, że kaszyści będą rządzili jeszcze bardzo długo.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `