Dzisiaj Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej skargę w sprawie prezydenckiej ustawy o Sądzie Najwyższym. Bruksela prosi Trybunał o zablokowanie czystki emerytalnej sędziów i przywrócenie usuniętych. 'Pamiętajmy, że komisja zaskarżyła nie tyle Polskę, ile rząd PiS, bo to nie Polska niszczy swój Sąd Najwyższy' - mówi Jarosław Kurski i przypomina, że rząd nie respektuje negocjowanego przez Lecha Kaczyńskiego i podpisanego przez niego Traktatu Lizbońskiego. Zobacz komentarz.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Nie tylko analogia z biciem żony jako "wewnętrzną sprawą". Sytuacja może być podobna do ubezwłasnowolnienia osoby chorej psychicznie, zanim ta zrobi sobie krzywdę, by zastosować przymusowe leczenie. Psychiczny też ma prawa wynikające z konstytucji, praw człowieka. Ale będąc już podleczonym sam pewnie podziękuje, że go wsadzili w kaftan i podleczyli przymusowo - to znaczy uratowali mu życie, choć jak go zamykali to wywijał nogami, artykułami i paragrafami.

Trudno, "polski" "rząd" ma chorobę psychiczną, indukowaną paranoją prezespana, "polski" "rząd" trzeba ochronić przed nim samym, zanim zrobi coś nieodwracalnego. Nie będzie tutaj "polski" "rząd" stosował argumentów o zdradzie i skarżeniu do unii. Unia to my, "polski rząd" stanowi zagrożenie dla nas, normalnych Polaków, w takim razie "w kaftan".
@ityle
100/100
już oceniałe(a)ś
@ityle
Świetna metafora. Gratulacje!!!
już oceniałe(a)ś
@ityle
Z ubezwłasnowolnieniem sprawa jest taka, że zostało ono zakazane przez ONZ-towską Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych, której Polska jest stroną. Mimo to istnieje ona w prawie polskim, ale chyba tylko dlatego, że Pan Minister Zbyszek Ziobro rozwiązał Komisję Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego, która pracowała nad ustawą uchylającą przepisy o ubezwłasnowolnieniu. Przepisy te w krajach zachodniej Europy, anglosaskich i niektórych innych cywilizowanych zostały uchylone. Chciałeś obrazić pisowców, a obraziłeś ludzi chorych. Brzydko.
@komandor_pirx
konwencja stwierdza, że polskie przepisy są zbyt nieżyciowe. Co do "obrażenia" chorych, ...że co? :)
@ityle
konwencja nie stwierdza "że polskie przepisy są zbyt nieżyciowe". Konwencja zakazuje ubezwłasnowolnienia, bo narusza ono godność osób chorych psychicznie. Jestem dziwnie spokojny, że jej nie czytałeś.
"Co do "obrażenia" chorych, ...że co? :)" ... że to, że porównujesz ludzi chorych do nielubianych przez ciebie polityków. Jesteś w głębi duszy pisowcem; w każdym razie stosujesz takie same metody. W krajach cywilizowanych można byłoby cię pozwać o zapłatę konkretnej kwoty na leczenie osób chorych psychicznie, w Polsce niestety jeszcze nie. Dziwię się administratorowi tego forum, ze toleruje takie teksty.
@komandor_pirx
"w każdym razie stosujesz takie same metody"

brzydzę się pisowstwem wszystkimi komórkami swojego ciała, a ty mi będziesz wmawiać, że jestem pisowcem? Bo walę prosto z mostu o psychicznych? Znam/znałem kilku psychicznych i nie zamierzam stosować samocenzury. Tak, PIS jest jak obeszczany i obesrany psychiczny, który jest agresywny i atakuje ludzi na ulicach. I jeśli się go siłą nie powstrzyma to zrobi krzywdę innym i sobie. Jeśli go jednak poddać przymusowemu leczeniu, to może coś z niego będzie. Teraz zadowolony?
@ityle
co do meritum: do przymusowego leczenia chorych psychicznie ubezwłasnowolnienie nie jest wcale potrzebne.
co do treści i formy twoich wpisów: piszesz to co piszesz i jak piszesz, świadczy o tym, ze jesteś gorszy od pisowców oni mają jakieś usprawiedliwienie, że biedni, niewykształceni. A ty jesteś bojownik o postęp, demokrację, nadęty, chory z nienawiści, pogardy. Traktowanie przeciwników politycznych tak samo jak chorych psychicznie jest dość powszechne ustrojach totalitarnych (ZSRR, RPA za apartheidu).
@komandor_pirx
"Traktowanie przeciwników politycznych tak samo jak chorych psychicznie jest dość powszechne ustrojach totalitarnych (ZSRR, RPA za apartheidu)."

Tak, tak, i zaraz pojawi się Hitler (Stalin już poleciał). Bedom trupy na latarniach, a biociany pływać bendom, a ja będę stać z zakrwawionym nożem po masowym mordowaniu. A wszechświat skurczy się do punktu. Powiedz mi, po co się tak rzucasz? Dyskutujesz sam ze sobą, wmawiasz rzeczy, których nie napisałem, a na ich postawie wysnuwasz dyskwalifikujące cię w dyskusji wnioski. Gorszy od pisowców, ZSRR, RPA, łolaboga, łomatkoboskoświentochosko, łojezusicku, blablabla. Takiś nadwrażliwy, że powiedzieć "psychiczny", to dla ciebie tak jak zamordować? :)
@ityle
i na koniec prosty eksperyment:

na tekst:
"PIS jest jak durna baba, której gęba się nie zamyka"

ktoś odpisuje:
"Chciałeś obrazić pisowców, a obraziłeś kobiety. Brzydko."
@ityle
spytaj prof. Środy albo jej koleżanek, już one Ci wytłumaczą co myśleć "durnych babach". Mnie chodzi tylko o to, żebyś obrażał tego, kogo chcesz obrazić i nikogo więcej. Mnie się wydaje, że paplasz bez zastanowienia.
To sukces myślących Polaków, którzy wychodzą na ulice w obronie polskiego demokratycznego świata, który chce zabrać nam pisowski rząd.
już oceniałe(a)ś
W koncu sie cos ruszylo ze strony Uni w sprawie Polski. Miejmy nadzieje, ze to nie tylko jednorazowa akcja.
już oceniałe(a)ś
W polskiej sprawie zaalarmował EU najpierw Lech Wałęsa , ma chody w Europie jako bohater. czyli człowiek Solidarności ......nie jako Bolek ! do listu w imieniu Polaków dołączyło się wielu znamych ludzi z r?żnych dziedzin.i tak się zaczęło.
Dalej ruszyła cudowna kampania z koszulkami Konstytucji zaczęta w Szczecinie.
To przypieczętowało i potwierdziło i pokazało co się dzieje w Polsce,że Pis gra na nosie UE i zgarnia forsę ,żeby wygrać wybory !
Moim skromnym zdaniem ( wydaje mi się ),że wstrząsem było przyjście Lecha Wałęsy do protestu niepełnosprawnych.
Matki tych ludzi powiedziały mu.........byłyśmy dziećmi . One nie pamietały prawdziwej Solidarności no i propaganda pisowska zadziałała.
Wstrzasajace wideo nie ośmieszyło ,ale wzmocniło pozycją prezydenta Wałęsy.....wskazało paluchem w kierunku Pisu i zmobilizowało Europę do działania. Fortuna kołem się toczy !
już oceniałe(a)ś
To żałosny krok w obronie zdemoralizowanego układu wzajemnej adoracji.
`