Po zwycięstwie PiS-u Jarosław Kaczyński zapowiedział utworzenie pakietu demokratycznego dla opozycji. Teraz wiemy, jak on wygląda. - To knebel na opozycyjnych posłów, kary finansowe dla nich. To zamiana Sejmu na koszary, zamiana wolnych sądów na partyjne trybunały - wylicza Jarosław Kurski. Jednocześnie podkreśla, że wraz ze zmianami w sądownictwie zmieni się życie każdego obywatela. - Od dzisiaj każdy, kogo wskaże Kaczyński, tego Ziobro oskarży, Ziobro osądzi i Ziobro osadzi - komentuje I zastępca redaktora naczelnego 'Gazety Wyborczej'.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Tak - to oznacza, że demokracja przegrała. Jesteśmy krajem trzeciego świata, z którego każdy mądry człowiek powinien uciekać. Niestety.
  @grubmann
  I to szybko bo niebawem bedzie to kosztowne przedsięwzięcie. Suweren karze zwrócić za żłobek, przedszkole, szkole i ewentualne studia, zapominając, ze wszystkie te opłaty pokrywane były z podatków płaconych przez pracujących rodziców. Państwo własnych pieniędzy nie posiada. Wydaje jedynie to, co wpływa do budżetu zabrane od nas w formie opłat wszelakich, podatków, para podatków, itp. Ale suweren tego nie rozumie i żwawo przyklaśnie bolszewii.
  już oceniałe(a)ś
  17
  1
  @grubmann
  nie no, luz, ludzie:)

  Walka się dopiero zaczyna. Co, myśleliście, że samo się zrobi? Spokojnie, powoli, teraz to my mamy czas. Już wiemy, że zostaliśmy na peronie, pociągi odjechały, no to teraz nie czas żałować, że nie zdążyliśmy. Teraz czas zacząć kombinować, jak się z tego peronu wydostać.
  już oceniałe(a)ś
  19
  1
  @ityle
  Tak Polacy to wieczna walka i patos. Ja mam dzieci i nie zamierzam walczyć tak jak wszystkie pokolenia wcześniej. Życie tutaj to syzyfowa praca. Jak ktoś lubi proszę bardzo. A miałem tutaj dosyć dobre życie po latach tułaczki kupiłem mieszkanie w 2015r. i w tym roku Duda został prezydentem. Wiedziałem, że to koniec.
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  @grubmann
  nie przesadzajmy, jednak jest coraz lepiej. Idziemy do przodu dwa kroki, do tyłu jeden, znowu 2 do przodu, znowu 1 w tył. Mamy niewyedukowane obywatelsko społeczeństwo, ale to się teraz będzie zmieniać. Nie wszystko jest komfortowo i po naszej myśli. Ale jest do przodu, wystarczy się rozejrzeć.
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  ..teraz dajemy 5 kroków w tył, ale z nadzieją na półgodzinny marsz do przodu... Bo ten cały kościółkowy cyrk musi walnąć o glebę.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @ityle
  Przed wojną też było do przodu...
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @grubmann

  Ja ide na emeryture Wkrotce i Myslalem o powrocie do kraju po przeszlo 40 latach na obczyznie. Niestety, teraz wiem ze do kraju nie wroce. PiS przypomnial mi przyczyne z powodu ktorej ucieklem z kraju w latach 70-tych. Co najbardziej mnie wscieka jak slysze ich okrzyki "precz z komuna" - a oni wlasnie nimi sa. PiS to najgorsza cholota ludzi ktorzy wychowali sie w komunizmie. Tam czuja sie najlepiej i dlatego do niego wracaja.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Dobranoc Polsko.
  Pozdrowienia z Europy.
  już oceniałe(a)ś
  70
  1
  Nie rozumiem tego durnego suwerena, który dał się tak przekupić tej bandzie pisiorskich szubrawców. Życzę dobrego życia złośliwemu gronkowcowi prezesa, nich zło dostaje zło.
  już oceniałe(a)ś
  67
  0
  Przyjdzie nam poczekać kilkadziesiąt lat na powrót do normalnej Europy. Ci, którzy deklarują się jako ludzie wierzący, nigdy nie odważą się sprzeciwić władzy IV RP Katolickiej. Dopiero następne pokolenie. Być może.
  @Obywatel_z_KONSTYTUCJA...pokolenia szybko dorastają...na szczęście...trzeba tylko zadbać, by miały ducha wolności...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Nie czytamy książek, nie znamy historii (nawet naszej), nie słuchamy ludzi mądrych i nie uczymy się na błędach... Za to rządzą nami kompleksy i mamona... A teraz Popiół i Syf... Czy ten cholerny chocholi taniec kiedyś się skończy???
  @Bernanos
  ...to czy się skończy i kiedy się skończy zależy od tego jak szybko, jako społeczeństwo dorośniemy do demokracji....
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Przecież obywatele już złożyli (niestety) broń. Jakoś kolejny raz brakuje obywatelom wyobraźni. Raz wybierając pis, teraz olewając SN. Obywatele zaczną się budzić, jak nam UE zamknie granice, wtedy dopiero zacznie się lament.
  @maslana2017
  Myślę, że jednak nie złożyli broni, tylko czekają z tą bronią u nogi. Jak widać, protesty nie przynoszą żadnego efektu. Czekamy na wybory jedne, drugie, trzecie. W końcu przegrają. A jak sfałszują, to już nie ujdzie im płazem.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  @zbych21
  Przychylam się do tego co napisałeś, że czekamy z bronią u nogi. Bo nie ma dowódcy.
  Sfałszowanie wyborów nie ujdzie im płazem? Jesteś tego pewien? Ba! Nasz taką nadzieję?

  Przeprocedowali i przegłosowali w ordynarny i urągający przyzwoitości sposób ustawę demolującą całkowicie niezależność SN a reakcja społeczeństwa jest żałośnie nikła. Wcześniej przetrenowali to kilkadziesiąt razy na innych ustawach.
  A dziś knajpki pełne, imprezy, plany na jutrzejsze zakupy, konsumpcjonizm napędzający PKB i "nie gadajmy o polityce, to takie nudne...".

  O tym, że stało się coś strasznego wiesz Ty, wiem ja i jeszcze może z dwadzieścia tysięcy ludzi. A, przepraszam, jeszcze z 200 posłów; tylko że oni w okresie między wyborami niezwykle rzadko schodzą do poziomu spotkań ze swoimi wyborcami.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @zbych21
  Wybory? To chyba żart. Czy naprawdę myślicie że PiS przeprowadzi je uczciwie
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Państwo sprzedane za 500+
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  40
  0
  Polska? Przepraszam, ale nie ma już takiego kraju.
  @obds
  skoro nie ma takiego kraju, to jesli żyjesz w nim to najlepszy sposób dla ciebie to ucieczka z podkulonym ogonem. Dalej jazda, nie potrzebny tu jesteś. Jak można coś takiego napisać. Pewnie g..no zrobiłeś dla tej nieistniejącej Polski. Jesteś po prostu żenujący ( łagodnie mówiąc)
  już oceniałe(a)ś
  4
  11
  @magdallena-one
  Jak już wszystkich "chamskich lewaków" wygonicie, to wam już tylko ta wasza odzyskana godność zostanie.
  Wszystkiego dobrego życzę. Czerpcie z niej bez końca. Karmcie się nią do syta. Leczcie się nią.
  już oceniałe(a)ś
  9
  2
  @niekumaty
  sory, czytaj ze zrozumieniem. Kto q...wa wygania " chamskich lewaków"? Skąd to wytrzasnąłeś?? Sam obds przyznał, że nie ma takiego kraju jak Polska, a co pod zaborami jest?
  Cyniczne rozumowanie. Odpowiadam więc skoro według niego nie ma, to najlepiej zwiać, jeśli tu żyje. Jeśli żyje już za granicą to nie powinien w ogóle zabierać głosu. Ja żyję tu ponad 50 lat, robiłam wszystko co w mojej mocy, aby przeciwstawić się pisowi. Jestem rozgoryczona i załamana, ze właściwie to było daremne. Przynajmniej na razie, ale Polska to mój kraj i nigdy nie powiem, że nie istnieje. Tylko tyle i aż tyle.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @magdallena-one (Kto q...wa wygania " chamskich lewaków"? ):

  to akurat ulubione hasło tych czarnych bolszewików, i stąd automatyczna klasyfikacja Twojej wypowiedzi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  `