Lekarze byli zawsze podstawą klasy średniej, a tymczasem to jest stale pauperyzowana klasa średnia i boję się, że cel jest jednoznaczny: zniszczenie tej klasy - mówi prof. Cezary Szczylik, słynny polski onkolog i do dziś kierownik Kliniki Onkologii Centralnego Szpitala Klinicznego MON. Rozmówca Doroty Wysockiej-Schnepf dodaje, że rozstaje się z tym szpitalem po 40 latach pracy, bo nie chce się podpisywać pod programem funkcjonowania kliniki, jaki proponuje obecne kierownictwo szpitala. 'On jest wyznawcą modelu biznesowego, w którym bilans musi być dodatni, więc dzisiaj leczenie ciężko chorych stało się nieopłacalne i jest to największa moralna porażka, jaką mogliśmy ponieść' - mówi profesor Szczylik.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Profesor Szczylik obnaza samobojcza, antypolska, antyludzka polityke degradowania a w praktyce niszczenia polskich lekarzy, uprawiana przez wszystkie ekipy rzadzace Polska po 1989r bazujaca na bolszewickim programie niszczenia polskiej inteligencji, w ktorej najwieksza grupe stanowia lekarze. Skupmy sie na ostrzezeniach gloszonych przez prof. Szczylika, na braku chirurgow. Pacjent z perforowanym jelitem w mniejszym szpitalu w zimie i w nocy i nie ma chirurga, anesteziologa, wysoko kwalifikowanych pielegniarek by zalatwic przypadek. Otworzyc brzuch, resekowac jelito itd. Albo nagle wskazanie do cesarskiego ciecia i nie ma doswiadczonego chirurga poloznika. Nie ma ciecia cesarskiego i rodzi sie czlowiek z uszkodzonym mozgiem, ktory bedzie wymagac opieki zdrowotnej cale zycie, przez kilkadziesiat lat zycia bedzie ciezarem dla spoleczenstwa. Ekipy rzadzace Polska, wszsytkie od czasu PRL tym sie nie martwia bo oni beda miec dla swoich. Czyli antylekarska polityka polskich ekip rzadzacych jest zbrodnia przec Narodowi Polskiemu.
  @mjjtwjht
  Nie, nie będzie ciężarem dla społeczeństwa. Będzie ciężarem dla rodziny.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @nieco_madrzejsza
  Społeczeństwo składa się z jednostek zgrupowanych w rodziny :)
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @gdziezby_tak
  Ale to nie całe społeczeństwo, a tylko jednostki zgrupowane w rodzinie będą obarczone opieką i tylko one będą ponosić jej koszty materialne i emocjonalne.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @mjjtwjht
  dodam tylko, że jak naród głupich sobie wybrał, to i ma
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Panie Profesorze, wielka szkoda, ale rozumiem.
  już oceniałe(a)ś
  89
  0
  kolejny sukces pana genarała dyrektora...bezwzgledny karierowicz idacy po trupach niszczacy kazdego kto ma odmienne zdanie
  @marcin73r
  Ty nędzny trollu pisowski
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Znam prof. Cezarego Szczylika i jest to lekarz wybitny. Taki onkolog to skarb. Przed ponad 20 laty za własną forsę kupił komputery dla oddziału onkologicznego. Wszędzie na świecie go przyjmą z otwartymi rękoma. Biurokracja niszczy lekarzy.
  już oceniałe(a)ś
  74
  0
  PiS zniszczy wszystko
  już oceniałe(a)ś
  71
  0
  Wielki szacunek, Panie Profesorze!!!
  już oceniałe(a)ś
  71
  0
  Czy nie jest to sprzeczne z "donosić płód bez względu na niedorozwój, urodzić choćby martwe, a jeżeli będzie żyło, oddać do specjalnego hospicjum"?
  @danap
  Pewnie nie jest... Życie ma być chronione od urodzenia do naturalnej śmierci, więc wg obecnego kierownictwa nie ma powodu, aby przeszkadzać w tej naturalnej śmierci. Chrzciny, komunia i inne sakramenty już poza chorym, więc pozostaje... ostatnia przysługa.
  Gdyby ktoś chciał mnie za te herezje zrównać z ziemią, oświadczam, że to tylko takie... niedopowiedzenie...
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  @anca38
  Są pomysły chronienia życia od poczęcia do... kary śmierci.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Po nas choćby potop. Tylko koni żal.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  `