Rzecznik ma być niezależny od innych władz, nie poddawać się naciskom, dlatego żądania mojej dymisji nie traktuję poważnie - tak Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar komentuje w 3x3 słowa szefa Komisji Weryfikacyjnej Patryka Jakiego z żądaniami dymisji rzecznika. RPO wytknął komisji brak standardów przy przesłuchiwaniu osób wezwanych przed komisję. Zdaniem rozmówcy Romana Imielskiego, zamiast kompleksowego rozwiązania problemy reprywatyzacji mamy Komisję Weryfikacyjną, która budzi wątpliwości konstytucyjne. Budzi też wątpliwości, czy służy politycznemu show, czy wyjaśnieniu wszystkich spraw reprywatyzacyjnych - dodaje Adam Bodnar.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Przykre , ataki na p.Bodnara są nie merytoryczne . Niedouczone aparadczyki PiSu robią to świadomie złośliwie , gdy przyjdzie czas na nowego rzecznika , z ich rozdania , zobaczymy kompetencje , nie pożałuje tu uwag ! merytorycznych !
@lwica
jaka zalosna miernota jest byle jaki to juz chyba wszyscy wiemy.
ktos tego buca utwierdza w przekonaniu, ze moze sobie tak obszczekiwac RPO, sedziow etc,...
W państwie pis nie może istnieć żaden urząd niezależny,w związku z tym jaki nijaki może brylować i popisywać się nieuctwem ,lud to kupuje :(
Nasuwa się pytanie, które jest jednocześnie odpowiedzią - JAKIM PRAWEM?!
Czegóż spodziewać się od ludzi, których pozbawiono samodzielnego myślenia. Jedyny ich cel to jak się przypodobać prezesowi i walić swoim oszołomom przekazem dnia. Miód na duszę dla maluczkich.
Panie RPO hatakumba jak zwykle nie wie co paple
>żądania mojej dymisji nie traktuję poważnie

Radzę potraktować je poważnie.
W Polsce nie może istnieć żaden urząd państwowy nie podporządkowany prezesowi i linii partyjnej pis. A to czy jego zmiana czy likwidacja odbędzie się zgodnie czy niegodnie jakimś prawem czy ustawą nie ma już obecnie większego znaczenia.
"[...] słowa szefa Komisji Weryfikacyjnej Patryka Jakiego z żądaniami dymisji rzecznika" - a my, obywatele, żądamy dymisji wiceministra Jakiego, z powodu jego nieprofesjonalnych zachowań oraz przekraczania prawa w mowie i czynie.
`