Beata Szydło została laureatką Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. - Nagroda dla premier nie jest zaskoczeniem z politycznego punktu widzenia, ale od strony czysto merytorycznej to zdecydowane zaskoczenie - uważa Anna Materska-Sosnowska z Instytutu Nauk Politycznych UW. Rozmówczyni Agaty Kondzińskiej podkreśla, że Forum Ekonomiczne w Krynicy jest polem do dialogu dla prawdziwych ekonomistów, ale mocnymi udziałowcami czy sponsorami są spółki państwowe. - Dlatego rozumiemy takie, a nie inne nominacje. Przypomnijmy, że wcześniej tę nagrodę otrzymywali Victor Orban czy Jarosław Kaczyński - zaznacza. Politolożka komentuje także słowa Beaty Szydło, która podczas odbierania nagrody stwierdziła, że jest 'szefem zwycięskiej drużyny'. - Silny premier w naszym systemie politycznym jest wtedy, gdy jest liderem partii zwycięskiej. Pani premier nie jest liderem partii tylko wynajętym człowiekiem do pełnienia funkcji premiera - zaznacza politolożka.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Pani Anno. Proszę nie używać tu słowa "merytoryczne" , bo szydło słowo to pojmuje tylko w 1 sposób. Dla niej "merytoryczne" oznacza : tylko moje (pisu) słowa się liczą, inni nie maja nic do gadania. W ten sposób polski rząd "rozmawia" z Niemcami , Francją....itd.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Pani premier jest jedyną pozostałą nadprezydentowipremierowi Kaczyńskiemu marionetką - druga na początku sierpnia poplątała swoje sznurki i nie wiadomo, czy je jeszcze rozplącze. A zamiast tytułu Człowieka Roku (co świadczy o lizusowskim charakterze przyznających) powinni jej byli nadać Broszkę Roku - to by lepiej pasowało do jej charakteru i osiągnięć.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Albo ja nie rozumiem albo ktoś kto pisał tytuł tego artykułu. Pani Anna Materska-Sosnowska mówi dokładnie odwrotnie: "Z politycznego punktu widzenia to nie zaskakuje, ale z merytorycznego już tak". Szanowna Redakcjo! Pobudka!
  już oceniałe(a)ś
  1
  6
  `