Nitras ujawnia: Kuchciński lata z rodziną samolotem rządowym. W kwietniu służby marszałka zaprzeczały

Justyna Dobrosz-Oracz, zdjęcia: Wojciech Wojda, montaż: Bartosz Chiliński
25.07.2019 11:58

Poseł PO Sławomir Nitras ujawnił dokumenty, z których wynika, że Marszałek Sejmu nagminnie bierze do rządowego samolotu członków rodziny.

- Po tych nadużyciach jedyne honorowe wyjście to podać się do dymisji - twierdzi Nitras.

Już w kwietniu nasi redaktorzy Justyna Dobrosz-Oracz i Michał Wilgocki próbowali zweryfikować informacje o wykorzystywaniu rządowego samolotu do prywatnych celów. Wtedy otrzymali poniższe pismo z Kancelarii Sejmu:

'Szanowny Panie Redaktorze!

Prowadzenie formalnego wykazu lotów tzw. samolotów rządowych, w tym dotyczącego planu lotów oraz danych samolotu, nie należy do kompetencji Kancelarii Sejmu. W odpowiedzi na drugie z pytań uprzejmie informujemy, że Marszałek Sejmu nie zajmuje się osobiście formalnościami związanymi z organizacją przelotów - wynika to wprost z procedur organizacji tego typu podróży służbowych. Ponadto, według wiedzy Centrum Informacyjnego Sejmu, w podróżach samolotami rządowymi nie towarzyszyli Marszałkowi Sejmu członkowie jego rodziny.

Z poważaniem,

Centrum Informacyjne Sejmu'

Zobacz, co przedstawiają dokumenty zaprezentowane dziś na konferencji prasowej przez Platformę Obywatelską. Wideo Justyny Dobrosz-Oracz. |Zobacz także: Terlecki z przekąsem o lotach Kuchcińskiego: 'O matko. To straszne'

Inne

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka