- Za rządów Prawa i Sprawiedliwości o 250 mln zwiększyły się wydatki na nagrody dla osób zatrudnionych w jednostkach budżetowych... Dzisiaj wiemy, że ten wzrost jest dużo wyższy niż za rządów Platformy Obywatelskiej - mówiła na dzisiejszej konferencji posłanka PO Joanna Augustynowska.

O nagrodach dla członków rządu zrobiło się głośne kiedy poseł PO Krzysztof Brejza zażądał ich ujawnienia. Po jego interpelacji zostały ujawnione informacje o kilkudziesięciotysięcznych nagrodach, jakie przyznała premier Beata Szydło sobie i swoim ministrom.

Ustalenia NIK to dokument pod tytułem 'Analiza wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej w 2017 r.'. Z raportu wynika, że wynagrodzenia pracowników budżetówki rosną systematycznie od 4 lat, rosną również kwoty przyznawanych im nagród. W 2014 roku urzędnikom sektora budżetowego przyznano 452 mln zł, a w 2017 - już 712 mln. zł, co oznacza wzrost o 23,5 proc.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Na moim osiedlu wyklejam nalepki "Strefa wolna od PiS". #Tusk2020
@Tylko_KOALICJA
Z chamem trzeba po chamsku!
już oceniałe(a)ś
7
0
@Tylko_KOALICJA
Popieram.
Na autach mam naklejki KONSTYTUCJA.
już oceniałe(a)ś
5
0
@Tylko_KOALICJA
nie rób tego, bo przeczysz sam sobie - albo 'strefa wolna od PiS/LGBT' itd, albo 'strefa wolna od wszelkich stref'
już oceniałe(a)ś
0
0
I dlatego awantura o lgbt jest pis na rękę żeby o tym nie mówić. Dlatego opozycja powinna nie dać się wciągnąć w narrację o lgbt .
już oceniałe(a)ś
51
1
Ta opcja rządząca okazała się bardzo pazerna.PiSowski suweren zarzuca, że za Tuska też kradli, ale obecni jak do tej pory nie mają sobie równych w tym rzemiośle. Robią to z finezją, najpierw dają trochę ochłapu, żeby im nikt niczego nie zarzucał, a sobie z grubej rury. ,, To wszystko wina Tuska''.
już oceniałe(a)ś
35
0
Czyli komuniści i złodzieje.
już oceniałe(a)ś
33
0
W zasadzie nie jestem zwolennikiem taniego państwa byle było rządzone przez fachowców .
Nie mogę za to zaakceptować kartonowego państewka z bandą pasibrzuchów i społecznych głupków posadzonych u szczytu władzy!
już oceniałe(a)ś
24
0
gdzie mozna nabyc takie nalepki?
już oceniałe(a)ś
8
0
Strefa wolna od ideologii pisu? czemu niby nie? Nie, bo jestem demokratką, wbrew faktom, wbrew chęci co by "wet,za wet"
już oceniałe(a)ś
18
10
`